jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۷۴۹۰۴   ۰۱ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۰

تیم فوتبال امید ایران فردا (جمعه) در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک 2016 ریو در دوحه پایتخت قطر به مصاف ژاپن می‌رود.

ایران – ژاپن؛ مرگ و زندگی برای شکستن طلسم 40 ساله

به گزارش جام جم ورزشی ، شاگردان محمد خاکپور که موفق شدند با کسب 6 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه A رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی المپیک 2016 ریو پس از قطر به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند فردا از ساعت 17 به وقت ایران در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه شهر دوحه به مصاف تیم فوتبال امید ژاپن می‌روند.

امیدهای ژاپن موفق شده بودند با انجام سه بازی و کسب سه پیروزی به عنوان تیم اول گروه B این رقابت‌ها صعود کنند. پس از ژاپن نیز کره شمالی به عنوان تیم دوم به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

صعود ایران از گروه A

امیدهای ایران در مرحله مقدماتی توانستند سوریه را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهند. پس از آن شاگردان خاکپور در رقابت با میزبان بازی‌ها یعنی قطر، با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند و در سومین دیدار خود موفق شدند با نتیجه 3 بر 2 تیم چین را از پیش رو بردارند تا با کسب 6 امتیاز به مرحله بعد صعود کنند.

هرچند اگر امیدهای ایران می‌توانستند به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد برسند قطعا مصاف راحت‌تری را با تیم فوتبال امید کره‌شمالی پشت سر می‌گذاشتند چرا که ژاپن یکی از مدعیان صعود به المپیک است.

صعود ژاپن از گروه B

تیم فوتبال امید ژاپن اولین دیدار خود را با نتیجه یک بر صفر در مقابل کره شمالی پیروز شد. پس از آن ژاپنی‌ها با 4 گل تایلند را از پیش رو برداشتند و در سومین بازی خود موفق شدند عربستان را با نتیجه 2 بر یک شکست دهند تا با به دست آوردن حداکثر امتیازات به دور بعد صعود کنند.

ترس ایرانی‌ها و ژاپنی‌ها از یکدیگر

نتایج دیدار تیم‌های فوتبال ایران و ژاپن طی سالیان گذشته همواره با اختلاف کمی نسبت به یکدیگر بوده است.

علاوه بر این ایران از قدرت و پیشرفت فوتبال پایه در ژاپن خبر دارد، اما چشم بادامی‌های آبی‌پوش نیز به خوبی می‌دانند که ایران حریف دست و پا بسته‌ای برای آن‌ها نخواهد بود.

از دیرباز تا کنون نیز این دو تیم در مقابل یکدیگر همواره محتاط بازی کرده‌اند و بی‌گدار به آب نزده‌اند.

تقابل تفکرات خاکپور و تگوراموری

هر دو تیم از مهره‌های درخور و شایسته‌ای برخوردارند اما پیش از هر چیزی در این دیدار مدیریت و نحوه ترکیب دو تیم نتیجه را رقم خواهد زد.

خاکپور 46 ساله که پیش از این مربیگری در استیل آذین را در کارنامه دارد باید در مصافی حساس به تقابل با دیگر رقیب خود بپردازد.

ماکوتو تگوراموری که 48 سال سن دارد نیز تنها در تیم «وگاتا سندایی» مربیگری کرده که این تیم در «جی لیگ» حضور دارد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر