jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۷۲۴۵۱   ۲۳ دی ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۴

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ملوانان آمریکایی که توسط ایران بازداشت و ساعتی پیش نیز رها شده‌اند، آسیبی ندیده‌اند.

ملوانان آمریکایی رها شده توسط ایران آسیبی ندیده‌اند

به گزارش جام جم آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ملوانان آمریکایی که روز گذشته توسط ایران بازداشت شده و ساعتی پیش رها شدند، آسیبی ندیده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای یگان دریایی آن، ساعت 16 روز گذشته (سه‌شنبه) دو فروند قایق جنگی آمریکایی را در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توقیف و 10 سرنشین آن را بازداشت کرده‌اند.

پس از این ماجرا بود که جان کری، وزیر خارجه آمریکا طی تماس‌ تلفنی با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی، ضمن پیگیری آخرین وضعیت ملوانان آمریکایی، خواهان آزادی آن‌ها شد. ظریف در این تماس تلفنی نیز به همتای آمریکایی خود تأکید کرد که ملوانان آمریکایی وارد حریم آب‌های سرزمینی ایران شده‌اند و آمریکا باید بابت آن عذرخواهی کند.

در نهایت نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساعتی پیش اعلام کرد که با توجه به بررسی‌های انجام شده و اطمینان از غیرعمدی بودن رفتار آمریکایی‌ها و عذرخواهی طرف آمریکایی، ملوانان نیروی دریایی ارتش آمریکا را در آب‌های بین‌المللی رهاسازی کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

نامه‌ای به یک استاندار نگران

نامه‌ای به یک استاندار نگران

شما در هر چیزی که تخصص داشته باشید، جهان را از همان پنجره می‌بینید. البته لزوما صادق نیست، اما رایج است. من یک لیست دارم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر