رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:

خط فقر یعنی حقوق زیر 2 میلیون و 300 هزار تومان

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در جمع شوراهای اسلامی کار کشور و کارگران و مستمری‌بگیران با اشاره به پایین بودن دستمزد این قشر زحمتکش، اظهار داشت: با حداقل مزد 700 هزار تومانی امکان گذران زندگی نیست چرا که خط فقر در محدوده 2 میلیون و 300 هزار تومان است.
کد خبر: ۸۷۱۷۶۶
خط فقر یعنی حقوق زیر 2 میلیون و 300 هزار تومان

به گزارش جام جم آنلاین ، کاظم جلالی افزود: در مرکز پژوهش‌های اسلامی بررسی‌های مختلفی پیرامون مسائل کارگران انجام داده‌ایم و در این باره معتقدیم کمیته‌های مختلفی باید تشکیل شود و مباحث کارشناسی را ادامه دهد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضعف‌های خودمان در موضوع بررسی‌های قانونی را می‌پذیریم، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم با حضور در مرکز پژوهش‌های اسلامی نقاط ضعف قوانین را اعلام و بررسی‌های کارشناسی انجام شود.

وی همچنین درمورد لایحه برنامه ششم توسعه کشور تصریح کرد: انتقادهای درباره بند 33 این برنامه اعلام شده اما هنوز زمان وجود دارد و امکان ایجاد تغییر هم با توجه به فرصت موجود وجود خواهد داشت تا پیشنهادات نسبت به گذشته پخته‌تر شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: اینکه نمایندگان کارگری نتوانستند از طریق دولت حق قانونی خود را بگیرند این امکان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد تا با در اختیار گذاشتن امکانات، این موارد به حق کارگران برگردانده شود.

نماینده مردم شاهرود در خانه ملت تاکید کرد: امیدوارم خواسته‌های کارگران به صورت راهبردی و عملیاتی پیرامون تامین معیشت و دریافت مستمری برطرف شود.

یکی از مهمترین خواسته‌های کارگران در این مراسم پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی و پرداخت حقوق به موقع مستمری‌بگیران است و علاوه بر آن عدم ادغام سازمان تامین اجتماعی مورد تاکید قرار گرفت. در این زمینه نیز جلالی تاکید کرد که دولت نباید به تامین اجتماعی به عنوان یک قلک نگاه کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها