jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۷۰۸۲۰   ۱۸ دی ۱۳۹۴  |  ۲۰:۲۴

«سحر» بنت ملک عبدالله بن عبدالعزیز، شاهزاده سعودی در یک مصاحبه زنده تلویزیونی نیمه تمام از دلایل تبعید خانگیش در کاخی بزرگ در جده پرده برداشته تایید کرد که بخاطر اعتراض به اعدام شیخ نمر باقر النمر، در یک اقامتگاه اجباری به سر می برد.

تبعید دختر شاه سابق عربستان بخاطر اعتراض به اعدام شهید نمر

به گزارش جام جم آنلاین، دختر ملک عبدالله در بیانیه ای که ویدیوی آن بر روی تارنمای الاتجاه پرس قرار داده شده، خطاب به ملت عربستان تاکید کرده که افتخار و آزادگی و کرامت انسانی را از شیخ النمر آموخته است.

وی که خود بیانیه اش را می خواند، در بخشی از آن گفت: سلام بر شهیدان ما که زنده هستند و بر زندانیان ما که آزاده اند و ما زیر بال مجاهدان قرار داریم و پشت گام های شما راه افتاده ایم، با دل هایی که برای شما می تپد.

سحر همچنین با بیان اینکه 'عهد می بندیم دستمان را از دستان شما جدا نکنیم'، افزود: از شیخمان نمر افتخار و آزادگی و عظمت را فرا گرفته ایم، زمانی که از وی شنیدیم بر حرف و راه حق خود ایستاده است و نوید پیروزی نهایی داد.

تلویزیون الحره که در منطقه معروف به تلویزیون عرب زبان آمریکایی است، با دختر ملک عبدالله گفت وگویی ترتیب داده و از وی سوال کرد 'آیا الان بر این باورید که زندانی هستید؟' و او پاسخ می دهد: شک نکنید. جایی که انسان اراده هیچ کاری ندارد و از همه حقوق خود محروم است، جایی جز زندان نیست.

مجری از محل اقامت وی می پرسد و سحر جواب داد: به اجبار در محدوده کوچکی از کاخی بزرگ در جده، با دو قلاده سگ و یک گربه اقامت داریم.

مجری دوباره سوال کرد 'یعنی از حقوق خود محروم شده ای؟' که گفت وگو درحالی که دختر ملک عبدالله در پاسخ به آن در حال گفتن 'قطعا ، دقیقا' بود، قطع شد.

در این گفت وگو فاش شد که در این کاخ بزرگ در محل مجموعه کاخ های سلطنتی ، هیچ خدماتی به سحر و خواهرش جواهر داده نمی شود.

برخی کارشناسان در عراق معتقدند اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی ناراضی عربستانی ، بازتاب از هم پاشیدگی و اختلافات شدید خانوادگی در دستگاه حاکم سعودی و نشانگر جنگ قدرتی سخت در هیات حاکمه این کشور است.

با این حال ناکامی های ریاض در سیاست های منطقه ای بویژه در سوریه و یمن ، خشم شاهزادگان حاکم را دو چندان کرده است و از همین رو به سیاست های فرقه ای روی آورده است که اعدام شیخ النمر از جمله آن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها