jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۷۰۳۰۳ ۱۶ دی ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۱

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا :

تماس های مکرر جان کری با ظریف و الجبیر

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت : کری چندین بار با جانشین ولیعهد عربستان و نیز چندین بار عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان و نیز چندین بار جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفتگو کرده است.

تماس های مکرر جان کری با ظریف و الجبیر

به گزارش جام جم آنلاین، جان کربی افزود: جان کری وزیر خارجه آمریکا طی بیست و چهار ساعت گذشته چندین تماس تلفنی با مسئولان بلندپایه عربستان سعودی و ایران داشته است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد : نامه ای که ایران درباره حوادث حمله به سفارت عربستان در تهران به شورای امنیت داده است، اقدامی امیدوار کننده است.

وی افزود: با این حال امروز تماس دیگری نگرفته است. اما من به شما اطمینان می دهم کری تماس نزدیک در این باره را امروز حفظ خواهد کرد و کاری که قصد دارد امروز انجام دهد گفتگو با دیگر سران منطقه است. به طور مشخص یکی از مسایلی که به طور قطع در ذهن کری است کاهش تنش ها، برقراری حس آرامش، ترغیب گفتگو و تعامل دو جانبه بین دو کشور است. وی همچنین قصد دارد بر این نکته تاکید کند که مسایل مهم دیگری در منطقه وجود دارد.

کربی ادامه داد: ما درک می کنیم که این مسئله خود مرکز تنش است و قصد نداریم اصلا این را کم اهمیت جلوه دهیم با این حال دیگر مسایل مهمی نیز وجود دارد که نیازمند توجه دایمی و رهبری کشورهای منطقه است و پیشبرد فرایند سیاسی در سوریه یکی از این مسائل است. بنابراین کری قصد ندارد اجازه دهد که این فرایند متوقف شود یا اینکه به عقب بازگردد. این یکی از اولویت های اصلی کری است.

وی گفت نامه ای که ایران به شورای امنیت داده است یک نشانه ترغیب کننده است. با این حال اینکه این پرونده بسته شود مسئله ای نیست که ما پیگیری کنیم. این مسئله ای بین ایران و عربستان است که به گفتگو درباره آن بپردازند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: روشن است که ما خواستار مشاهده گفتگوی بیشتر میان دو کشور هستیم و خواستار آن هستیم که دو کشور برای حل و فصل تنش های مربوط اعدام های اخیر در عربستان سعودی با یکدیگر تعامل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر