jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۶۸۶۶۵   ۱۰ دی ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۰

ارتش یمن و کمیته های مردمی این کشور در مرحله نخست "گزینه‌های استراتژیک" خود فرودگاه بین المللی شهر ابها و بندر جیزان عربستان را با موشکهای بالستیک خود مورد هدف قرار دادند.

حمللات موشکی ارتش یمن به بندر جیزان و فرودگاه بین‌المللی عربستان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن موفق شدند با استفاده از موشک بالستیک جدیدی از نوع قاهر1 فرودگاه بین المللی ابها در عربستان را مورد هدف قرار دهند.

منابع نظامی اعلام کردند که دهمین موشک از نوع قاهر 1 که به سمت عربستان پرتاب شد توانست به هدف مورد نظر اصابت کند و این اقدام در راستای پاسخ به تجاوزات عربستان و در چارچوب مرحله نخست گزینه‌های استراتژیک ارتش یمن علیه این کشور صورت گرفت.

فعالان شبکه های اجتماعی اعلام کردند که نیروهای عربستانی هیچ واکنشی به این حمله نداشته اند همان طور که به حملات موشکی گذشته ارتش یمن واکنشی نشان ندادند.ارتش یمن پیشتر اعلام کرده بود که 300 هدف را تعیین کرده و فرودگاه بین اللمللی ابها یکی از این اهداف است.

ارتش یمن هم‌چنین اماده هدف قرار دادن شهرهای بیشتری از عربستان از جمله ریاض با استفاده از موشکهای بالستیک خود است.

کارشناسان نظامی اعلام کردند که ارتش یمن به زودی از موشکهای بالستیک جدید خود پرده برداری میکند.

ارتش یمن هم‌چنین با موشک بالستیک قاهر 1 بندر جیزان عربستان را مورد هدف قرار داده و در جریان حمله به پایگاه نظامی الملحمة در جیزان یک افسر سعودی به اسم محمد بوحی الخیرانی کشته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها