jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۶۷۸۵۸   ۰۷ دی ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از تشدید برخورد با خودروهای آلاینده در استان البرز خبر داد و گفت: هر نوع وسیله نقلیه آلاینده در این استان توقیف می‌شود.

سرهنگ همایون شریفی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به آلودگی هوا در شهرهای استان البرز که یکی از عوامل آن وسایل نقلیه است، پلیس راهنمایی و رانندگی در اجرای ماموریت‌های خود با این تخلف برخورد قانونی می‌کند.

از همین رو ترددخودروهای سنگین به استثنای خودروهای حمل مواد سوختی، غذایی و دارویی در معابر شهری کرج ممنوع است.

وی یادآور شد: برای کاهش آلودگی هوا اجرای طرح زوج و فرد نیز در معابر اصلی کلانشهر اجرایی شده که می‌طلبد در این زمینه فرهنگ‌سازی بیشتری شود تا در آینده نزدیک، شاهد هوای بهتری باشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز تصریح کرد: طبق قانون، حرکت وسایط نقلیه دودزا اعم از خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت ممنوع است و این خودروها به پارکینگ منتقل می‌شود. همچنین داشتن فقط معاینه فنی برای پلیس ملاک نیست و سلامت فنی خودرو مدنظر قرار می‌گیرد، زیرا متاسفانه تعداد زیادی از خودرو‌ها دارای معاینه فنی است، اما خودروی آنها بدون سلامت فنی است که پلیس در صورت مشاهده، خودرو را توقیف می‌کند.

شریفی افزود: پس از توقیف این خودروها، رانندگان آنها پلاک تعمیرگاه می‌گیرند و باید نسبت به تعمیر و رفع آلایندگی اقدام کنند.وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت جوی کلانشهر کرج انتظار می‌رود شهروندان ضمن افزایش گرایش به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر