jamejamonline
سیاسی کد خبر: ۸۶۶۰۵۱ ۳۰ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۰

رئیس جمهور پس از ثبت نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری:

تصمیم‌گیر اصلی برای مدیریت کشور، آراء مردم است

رئیس جمهور گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبری مهمترین ستون این نظام است و اگر امروز در کشور اتحاد و انسجام داریم در سایه ولایت فقیه رقم خورده است.

تصمیم‌گیر اصلی برای مدیریت کشور، آراء مردم است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسن روحانی پس از ثبت نام برای داوطلبی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این روزها به دلیل حضور داوطلبان در مراسم ثبت نام، شاهد شور و هیجان بسیار خوبی در میان مردم هستیم.

وی افزود: خیلی مهم است برای دنیا که ما هم در زبان و هم در عمل اعلام کنیم که تصمیم‌گیر اصلی برای مدیریت کشور، آراء مردم و صندوق‌های اخذ رأی انتخاباتی است.

رئیس جمهور تصریح کرد:‌ ایران نخستین کشوری است که در منطقه نظام انتخاباتی و پارلمانی را از زمان مشروطه پذیرفت و عمل کرد اگرچه انحرافاتی بعد از آن ایجاد شد.بعد از انقلاب، جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری بود که نظام مردم‌سالاری دینی را به ثمر رساند.

دکتر روحانی افزود: ایران اولین کشور منطقه است که انقلاب اسلامی را به ثمر نشانده است و امروز آمادگی برای برگزاری سی و سومین انتخابات کشور را دارد.

وی ادامه داد: نمایندگان مردم بر دستگاه های اجرایی کشور نظارت می کنند و با آرای این نمایندگان است که وزرای محترم مجوز فعالیت و کار می یابند.

روحانی گفت: همچنین انتخابات مجلس خبرگان مهمترین انتخابات برای نظام اسلامی کشور است و امروز انسجام وهمدلی کشور به علت وجود ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان همواره آمادگی برای روز مبادا را دارد و این ثبات سیاسی کشور بسیار حائز اهمیت است.

روحانی گفت: به هر حال مردم در اسفند پای صندوق انتخابات خواهند رفت و برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری شرکت خواهند کرد.

رئیس جمهور افزود: ان شاءالله هر دو انتخابات برای مردم مبارک باشد و از همه آن هایی که خود را صالح برای خدمت به مردم می دانند می خواهم به صحنه بیایند و ثبت نام کنند.

وی تاکید کرد: مردم به دغدغه های موجود توجه نکنند و شورای محترم نگهبان بی تردید بر مبنای قانون عمل خواهد کرد.

روحانی افزود: در پی برگزاری یک انتخابات سالم و رقابتی هستیم و امیدواریم مردم در این انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند، همچنین دولت با همکاری با شورای نگهبان این مهم را تامین خواهد کرد.

رئیس جمهور درباره حضور زنان و بانوان در انتخابات گفت: ما جزو کشورهای پیشرفته در زمینه مشارکت زنان هستیم و در همه بخش های اداری کشور و بخش های خدماتی خانم ها حضور دارند و اگر حضورشان پررنگ تر از آقایان نباشد کمرنگ تر نیست.

روحانی ادامه داد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان رهبری خانم ها باید برای ثبت نام حضور یابند و این ترکیب برای ما در دنیا اهمیت دارد.

در رقابت انتخاباتی همه احزاب و جناح‌ها حضور داشته باشند

رئیس جمهور گفت: شرایط منطقه ای و جهانی بیش از هر زمانی اتحاد و برادری و یکپارچگی را بیشتر می کند.

روحانی در ستاد انتخابات کشور افزود: مذاهب و اقوام در سایه قانون اساسی این انسجام و وحدت را احساس می کنند.

وی درباره انتخابات نیز گفت: ‌رقابت انتخاباتی خوب است اما رقابتی سالم و اخلاقی که همه احزاب، جناح‌ها در آن باشند و اگر رقابتی نباشد نشاط و حرارت لازم را ندارد.ما نیازمند رقابت سالم هستیم تا باعث انسجام بیشتر و دلگرمی در کشور باشد.

رئیس جمهور همچنین از زحمات هیئت‌های اجرایی، وزارت کشور و شورای نگهبان به علت پیگیری وظیفه سنگین دو انتخابات قدردانی کرد و گفت: انشاءالله این بار به مقصد می رسد تا باعث رضایت امام زمان (ع) باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر