jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۶۵۱۱۴   ۲۷ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۵

شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا قطعنامه ای را تصویب کرد که هدف از آن مبارزه با گروه تروریستی داعش ازطریق خشکاندن منابع مالی این گروه است.

شورای امنیت قطعنامه خشکاندن منابع مالی داعش را تصویب کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ برای نخستین بار،‌ وزیران دارایی 15 عضو شورای امنیت با هدف مبارزه با داعش در نیویورک گردهم آمدند.

در این قطعنامه 28 صفحه ای که واشنگتن و مسکو به طور مشترک آن را تدوین کرده اند، تلاش می شود حلقه محاصره اطراف میلیونها دلاری که داعش از انواع مختلف قاچاق در مناطق گسترده تحت اشغال خود به دست می آورد،‌ را تنگ تر کند.

در این قطعنامه از کشورها درخواست شده است تا « کمک مالی به تروریسم را حتی در صورت نبود هرگونه ارتباطی با یک اقدام تروریستی مشخص به جرم سنگینی در قوانین ملی خود تبدیل کنند و در این خصوص مبادله اطلاعات را از جمله بین دولت ها و بخش خصوصی تقویت کنند.»

وزیرخزانه داری آمریکا که ریاست این نشست را برعهده داشت تاکید کرد؛ این متن «تدابیر قبلی را کامل و ابزارهای موجود را تقویت می کند.»

وی افزود: این گام مهم و نیز آزمون واقعی برای اقدام قاطع برای اجرای این تدابیر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر