عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار خبر داد:

اعلام نام بدهکاران دانه درشت بانکی در صورت عدم تسویه

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار گفت:بخشی از بدهکاران بانکی، تسهیلات دریافتی را در بخشی غیر از تولید هزینه کرده اند و اراده ای برای باز پرداخت بدهی‌ها ندارند،بنابراین باید بانک‌مرکزی به صورت جدی به این موضوع رسیدگی و اطلاعات این بدهکاران را افشا کند.
کد خبر: ۸۶۴۰۲۳
اعلام نام بدهکاران دانه درشت بانکی در صورت عدم تسویه

محمدرضا پورابراهیمی داورانی درخصوص ضرورت اعلام اسامی بدهکاران بزرگ به سیستم بانکی کشورگفت: درباره وضعیت بدهکاران بانکی باید مسائلی لحاظ شود بطورمثال برخی شرکت های دولتی وابسته دولت به سیستم بانکی بدهکار هستند به عبارتی می توان عنوان کرد حدود یکصدهزارمیلیارد تومان سیستم دولتی به بانک ها بدهکار است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه باید دولت معوقات بانکی خود را تسویه کند، گفت: بخشی از معوقات بانکی ناشی از منابع اختصاص داده شده به حوادث غیرمترقبه مانند سیل است؛ بطور مثال با وجود گذشت سال ها از زلزله بم بانک ها به دلایل مختلف امکان وصول برخی از این نوع مطالبات را نداشته اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: بدهی فعالان اقتصادی به سیستم بانکی شامل دو بخش می شود که بخشی از آن مربوط به بدهی فعالان اقتصادی است که تسهیلات بانکی دریافتی را در بخش تولید سرمایه گذاری کرده اند؛ اما به دلیل رشد بی سابقه نرخ ارز در سال های گذشته و رکود در اقتصاد تاکنون بطورناخواسته نتوانسته اند بدهی های خود را تسویه کنند.

پورابراهیمی داورانی در گفتگو با خانه ملت افزود: با توجه موضوع رفع تحریم ها و ضرورت حمایت از تولیدکنندگان باید با فراهم آوردن شرایط آسان به تولید کنندگانی که به دلیل شرایط دشوار اقتصادی، توان تسویه بدهی به بانک را نداشته اند، فرصت داد.

عضو‌ کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید پذیرفت بخشی از بدهکاران بانکی، تسهیلات دریافتی را در بخشی غیر از تولید هزینه کرده اند و در حال حاضر نیز اراده ای برای بازپرداخت بدهی خود به سیستم بانکی را ندارند، بنابراین باید با این بخش از بدهکاران بانکی برخورد شده و بانک مرکزی نیز بصورت جدی به این موضوع رسیدگی کند و اطلاعات این بدهکاران را افشا کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها