jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۶۱۷۹۳   ۱۴ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۲

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از عدم دخالت آمریکا در خاورمیانه و همین طور پیوستن ایران به مذاکرت وین درباره سوریه انتقاد کرد.

انتقاد وزیر جنگ اسرائیل از حضور ایران در مذاکرات سوریه

به نوشته روزنامه «هاآرتص»،‌ یعلون که در مرکز سابان در واشنگتن سخنرانی می‌کرد، گفت: «آمریکا نباید در قبال خاورمیانه و داعش بی‌طرف باقی بماند. این کشور باید بیشتر در این مسائل حضور یابد. اسرائیل از اینکه مشاهده می‌کند، اردن، عربستان سعودی و سایر کشورهای سنی به سمت روسیه روی آورده‌اند، خرسند نیست».

وی در ادامه درباره جنگ در سوریه افزود:« سنی‌ها و کُردها می‌توانند نیروی زمینی لازم برای جنگ را فراهم سازند اما آنها به یک رهبر نیاز دارند. باید از نیروهای محلی برای مبارزه استفاده کرد و به کارگیری نیروهای غربی در خاورمیانه باید آخرین گزینه باشد».

یعلون با بیان اینکه اسرائیل پایانی برای اوضاع سوریه پیش‌بینی نمی‌کند، از تصمیم کشورهای دخیل در ماجرای سوریه برای پیوستن ایران به مذاکرات مربوط به این کشور انتقاد کرد و گفت، این امر این فرصت را در اختیار ایران قرار می‌دهد تا به برتری و تسلط بیشتری دست یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر