jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۶۱۴۳۹   ۱۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۷:۲۸

روسیه با اعلام این که در حال بررسی گزارش تازه انتشار آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره فعالیت های صلح آمیز اتمی ایران است، این گزارش را دربرگیرنده «پایه های خوبی برای اجرای برجام» مورد توافق بین تهران و 1+5 اعلام کرد.

گزارش آژانس پایه های خوبی برای اجرای برجام است

به گزارش ایرنا، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین پس از انتشار گزارش آژانس مبنی بر تایید عدم گرایش نظامی در فعالیت های هسته ای ایران، امروز (پنجشنبه) از بررسی آن توسط هیات روسی خبر داد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که ولادیمیر وارونکوف ابراز امیدواری کرد، بحث پیرامون گزارش آژانس درباره برنامه هسته ای ایران در مسیر سازنده ای پیش برود.

این خبرگزاری افزوده است: گزارش آژانس در شورای حکام آژانس مورد بحث جدی قرار گرفته و پایه های خوبی را برای نزدیک شدن روز اجرای توافق حاصله درباره برنامه هسته ای ایران موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به وجود خواهد آورد.

نماینده روسیه اظهار داشت: ارزیابی هایی نهایی گزارش بسیار مفصل آژانس در نشست ویژه قریب الوقوع شورای حکام انجام خواهد شد، اما به طور مقدماتی می توان گفت این گزارش پایه های خوبی را برای نزدیک شدن روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک به وجود خواهد آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر