jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۶۰۶۰۸ ۰۸ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۰

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از بارگیری نخستین محموله بانکرینگ این شرکت به میزان42 هزارتن خبر داد.

شرکت ملی نفتکش ایران رسما وارد صنعت بانکرینگ شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفتکش ایران،علی اکبر صفایی با اعلام این خبر افزود:شرکت ملی نفتکش ایران تا قبل از این سالیانه بیش از 600 هزار تن سوخت مورد نیاز ناوگان خود را از طرق مختلف و با هزینه بالایی تامین می‎کرد اما با اخذ مجوز بانکرینگ از وزارت نفت و دریافت مستقیم سهمیه بانکرینگ، از این پس با شرایط بهتری در جهت سوخت‎رسانی‎ به کشتی‎های تحت مالکیت و اجاره خود درخلیح فارس و دریای عمان، اقدام خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران ادامه داد:این شرکت با در اختیار داشتن بزرگترین ناوگان کشتی‎های نفتکش جهان و به پشتوانه شش دهه فعالیت و تجربه در حوزه حمل و نقل دریایی مواد نفتی و دارابودن ظرفیت‎های متنوع اعم از سوخت‎رسانی و تامین خدمات جانبی کشتی‎ها، می‎تواند علاوه بر تامین نیازمندی‎های ناوگان خود، نسبت به فراهم کردن سوخت موردنیاز دیگر کشتی‎های تجاری و نفتکش که در آبهای ساحلی کشورهای خلیج فارس تردد می‎کنند نیز اقدام و با ورود به بازار بزرگ بانکرینگ امارات در این حوزه هم نقش‎آفرینی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر