jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۵۸۵۷۸   ۰۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

در پی تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر برچسب‌گذاری کالاهای اسرائیلی تولیدشده در اراضی اشغالی، بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای اروپا فروش این کالاها را متوقف کرد.

اتحادیه اروپا چندی پیش از تصمیم برچسب‌گذاری کالاهای اسرائیلی که در اراضی اشغالی ساخته می‌شود، حمایت کرده بود. این طرح شامل مجموعه‌ای از دستور‌العمل‌ها برای برچسب‌گذاری کالاهایی است که در شهرک‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی، قدس شرقی و بلندی‌های جولان تولید می‌شود؛ این مناطق در جنگ شش روزه 1967 اشغال شد. به موجب قوانین بین‌المللی، این شهرک‌ها غیرقانونی تلقی شده و مانعی عمده در روند تلاش‌ برای «صلح» است.

علاوه بر این، سه نهاد یا شرکت در آمریکا و انگلیس نیز طی روزهای اخیر در سه حوزه مختلف رژیم صهیونیستی را تحریم کرده‌اند. به گزارش منابع خبری، یک انجمن علمی آمریکایی با نام «انجمن انسان‌شناسی آمریکا» در نشست سالانه این گروه در کلورادو، قطعنامه‌ای برای تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی تصویب کرد. براساس این گزارش، این حرکت که به‌منظور حمایت از جنبش «تحریم، عدم‌سرمایه‌گذاری و انزوای اسرائیل» انجام شد، با 1040 رای موافق و 136 رای مخالف به تصویب رسید و قرار است رای‌گیری نهایی در این باره طی ماه‌های آینده انجام شود. از انگلیس نیز خبر می‌رسد کمیته اجرایی حزب کارگر با تصویب قطعنامه، شرکت امنیتی G4S را تحریم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر