jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۸۵۷۸   ۰۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

در پی تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر برچسب‌گذاری کالاهای اسرائیلی تولیدشده در اراضی اشغالی، بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای اروپا فروش این کالاها را متوقف کرد.

اتحادیه اروپا چندی پیش از تصمیم برچسب‌گذاری کالاهای اسرائیلی که در اراضی اشغالی ساخته می‌شود، حمایت کرده بود. این طرح شامل مجموعه‌ای از دستور‌العمل‌ها برای برچسب‌گذاری کالاهایی است که در شهرک‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی، قدس شرقی و بلندی‌های جولان تولید می‌شود؛ این مناطق در جنگ شش روزه 1967 اشغال شد. به موجب قوانین بین‌المللی، این شهرک‌ها غیرقانونی تلقی شده و مانعی عمده در روند تلاش‌ برای «صلح» است.

علاوه بر این، سه نهاد یا شرکت در آمریکا و انگلیس نیز طی روزهای اخیر در سه حوزه مختلف رژیم صهیونیستی را تحریم کرده‌اند. به گزارش منابع خبری، یک انجمن علمی آمریکایی با نام «انجمن انسان‌شناسی آمریکا» در نشست سالانه این گروه در کلورادو، قطعنامه‌ای برای تحریم نهادهای آکادمیک رژیم صهیونیستی تصویب کرد. براساس این گزارش، این حرکت که به‌منظور حمایت از جنبش «تحریم، عدم‌سرمایه‌گذاری و انزوای اسرائیل» انجام شد، با 1040 رای موافق و 136 رای مخالف به تصویب رسید و قرار است رای‌گیری نهایی در این باره طی ماه‌های آینده انجام شود. از انگلیس نیز خبر می‌رسد کمیته اجرایی حزب کارگر با تصویب قطعنامه، شرکت امنیتی G4S را تحریم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر