jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۸۱۴۸   ۳۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۷

وزیر نفت گفت: برای افزایش سم صادرات نفت ایران در بازارهای جهانی به سقف پیش از تحریم ها، نیازی به اجازه اوپک و یا هیچ سازمان و شخص دیگری نداریم.

زنگنه:برای افزایش صادرات نیازی به اجازه اوپک نداریم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، بیژن نامدار زنگنه روز شنبه در حاشیه هفدهمین اجلاس وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز(جی.یی.سی.اف) در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: افزایش صادرات نفت حق مسلم ایران است و در این زمینه نیاز به اجازه هیچ شخص یا سازمانی نداریم.
وی با بیان اینکه سقف تولید اوپک متعلق به خود این سازمان است، یادآورشد: هم اینک اوپک روزانه یک و نیم میلیون بشکه بیش از سهم خود تولید می کند.
زنگنه با اشاره به اجلاس وزارتی مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران گفت: در جلسه فوق العاده صبح امروز، اسناد مورد نیاز مربوط به جلسه سران آماده و دستور جلسه آن تائید شد.
وی ادامه داد: قطعنامه مفصلی در این جلسه مطرح و همه مفاد آن با مشارکت همه اعضا مورد تفاهم قرار گرفت و نهایی شد.
وزیر نفت خاطرنشان کرد که قطع نامه نهایی شده روز دوشنبه (دوم آذرماه) پس از مطرح شدن در اجلاس سران، علنی و منتشر می شود.
وی افزود: در قالب یک گزارش، پیام اجلاس یاشده به نشست پاریس (نشست COP٢١) در خصوص اهمیت دادن به سوخت گاز و نقش آن در بهبود محیط زیست در شرایط کنونی آب و هوایی جهان ارایه می شود که این گزارش نیز نهایی و تائید شده است.
((کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی موسوم به COP٢١ قرار است از نهم تا بیست و یکم آذرماه امسال در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شود و رهبران بیش از 100 کشور در آن شرکت خواهند کرد تا در رابطه با کاهش تولید گازهای گلخانه ای توسط کشورهای خودشان تصمیم گیری کنند.))

نفت باید ابزار توسعه کشور شود

زنگنه در ادامه با بیان اینکه ما از نفت استفاده بهینه نکرده ایم، گفت: شرط استفاده بهینه از نفت، انجام سرمایه گذاری های درازمدت و ماندگار است.
وزیر نفت اضافه کرد: اگر نفت را به ابزاری برای سرمایه گذاری تبدیل کنیم، توسعه کشور تحقق می یابد.
وی با بیان اینکه حدود 10 یا 11 سال پیش فردی می گفت نفت را سر سفره ها می آورد، اظهار داشت: در آن زمان پاسخ دادم که مگر تا حالا چیزی جز نفت سر سفره ها بوده که می خواهید آن را بیاورید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر