jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۷۷۴۰   ۲۸ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۶

روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع اطلاعاتی فرانسوی از کشته شدن مغز متفکر حملات پاریس خبر داد. این درحالی است که مسئولان رسمی فرانسه دیروز تاکید کردند که این فرد در بین قربانیان یا دستگیر شدگان عملیات روز چهارشنبه پلیس در پاریس نبوده است.

اخبار ضد و نقیض از کشته شدن مغز متفکر حملات پاریس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، روزنامه واشنگتن پست به نقل از مسئولان سازمان اطلاعات فرانسه گزارش داد که عبدالحمید اباعود، مغز متفکر حملات پاریس کشته شده است. پیشتر نیروهای پلیس فرانسه از پایان یافتن عملیات امنیتی علیه تروریست‌ها در منطقه سن‌دنی واقع در شمال پاریس که در آغازین ساعات صبح چهارشنبه شروع شده بود، خبر دادند اما خبری مبنی بر کشته شدن یا دستگیری اباعود منتشر نشد.

دادستان کل فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که این تروریست‌ها که قصد داشتند اقدامات تروریستی جدیدی انجام بدهند کشته و دستگیر شدند. در جریان این عملیات هفت تن از تروریست‌ها دستگیر و دو تن دیگر که یکی از آنها زن بود کشته شدند.

دادستان کل فرانسه اعلام کرده هویت این افراد هنوز مشخص نشده است. نیروهای پلیس همچنین به کلیسای سان‌دونی یورش بردند که گفته می‌شد که چند تن از تروریست‌ها در آن پنهان شده بودند.

پاریس طی هفته گذشته شاهد وقوع هفت حمله تروریستی توسط نیروهای داعش بوده که در جریان آن دستکم 130 تن کشته و بیش از 350 تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس تحقیقات نیروهای فرانسوی مغز متفکر این حملات عبدالحمید اباعود که یک مراکشی دارای تابعیت بلژیکی و معروف به ابوعمر سوسی است به شمار می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها