jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۵۷۰۷۷   ۲۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۶

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اعلام حمایت این سازمان از کنسرت زمین مقدسِ گروه نامیرا، به لزوم توجه به ابزار هنر و موسیقی برای بیان در دوره های زیست محیطی تأکید کرد.

استفاده از هنر و موسیقی برای بیان مشکلات زیست محیطی

به گزارش جام جم نوا به نقل از ایرنا ، معصومه ابتکار گفت: صداهای زیبا، موزون و معنادار که شما با احساس و هنر خود ایجاد می کنید، بی کلمه و واژگان، مفهوم و معنایی قوی می سازند.

وی افزود: موسیقی فراتر از زمان و مکان و زبان است و از این رو اجرای عمومی اپرای زمین مقدس می تواند با تمام انسان ها ارتباط برقرار کند و مسئله و درد مشترک بشری را برای تمامی انسان های کرهٔ مسکون بازگو کند.

فرهاد هراتی، رهبر گروه کُر نامیرا که قرار است اپرای «زمین مقدس» را در دی ماه به روی صحنه ببرد، بر این باور است: تنها نگرانی نجات زمین نیست، ولی می توان با هنر انتزاعی خود (هنر موسیقی) سهمی در بیان دردواره های زمین و محیط زیست داشت تا شاید نقشی در حیات مجدد زمین ایفا کرد.
پنجم دی ماه، اجرای عمومی کنسرت «زمین مقدس» گروه کُر نامیرا در تالار وحدت قرار است به روی صحنه رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

حضور نامزدها در شبکه‌ های استانی

حضور نامزدها در شبکه‌ های استانی

انتخابات 1400 به لحاظ شرایط برگزاری متفاوت‌ترین انتخابات در 41 سال پس از انقلاب است و رسانه ملی بیش از هر زمان دیگری برای کمک به مردم در تعیین سرنوشت کشور احساس مسؤولیت می‌کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر