jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۵۷۰۷۷   ۲۶ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۶

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اعلام حمایت این سازمان از کنسرت زمین مقدسِ گروه نامیرا، به لزوم توجه به ابزار هنر و موسیقی برای بیان در دوره های زیست محیطی تأکید کرد.

استفاده از هنر و موسیقی برای بیان مشکلات زیست محیطی

به گزارش جام جم نوا به نقل از ایرنا ، معصومه ابتکار گفت: صداهای زیبا، موزون و معنادار که شما با احساس و هنر خود ایجاد می کنید، بی کلمه و واژگان، مفهوم و معنایی قوی می سازند.

وی افزود: موسیقی فراتر از زمان و مکان و زبان است و از این رو اجرای عمومی اپرای زمین مقدس می تواند با تمام انسان ها ارتباط برقرار کند و مسئله و درد مشترک بشری را برای تمامی انسان های کرهٔ مسکون بازگو کند.

فرهاد هراتی، رهبر گروه کُر نامیرا که قرار است اپرای «زمین مقدس» را در دی ماه به روی صحنه ببرد، بر این باور است: تنها نگرانی نجات زمین نیست، ولی می توان با هنر انتزاعی خود (هنر موسیقی) سهمی در بیان دردواره های زمین و محیط زیست داشت تا شاید نقشی در حیات مجدد زمین ایفا کرد.
پنجم دی ماه، اجرای عمومی کنسرت «زمین مقدس» گروه کُر نامیرا در تالار وحدت قرار است به روی صحنه رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

در تعریف «اُسطرلاب» گفته‌اند وسیله‌ ایست که در زمان‌های کهن، برای مشاهده‌ی وضع ستارگان و تعیین ارتفاع آنها در افق به کار می‌رفته است.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر