jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۶۶۱۶   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۹:۵۲

تماس تلفنی رئیس جمهور چین با اولاند گمانه زنی ها نسبت به مشارکت چین در بمباران مواضع داعش در عراق و سوریه را برانگیخته است.

احتمال ورود چین به جنگ با داعش در عراق و سوریه

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، رییس جمهور چین در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود به طور ضمنی از آمادگی پکن برای مشارکت در نبرد علیه تروریست‌های داعش خبر داد.

شی جینپینگ رئیس جمهور چین در این تماس تلفنی با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه گفته است که چین می تواند علیه داعش حضور نظامی داشته باشد.

وی با اظهار تاسف نسبت به حادثه تروریستی پاریس گفت: داعش دشمن تمام کشورهای جهان است و به طور کلی تروریسم چالش اصلی جهان امروز است که باید با آن مبارزه کرد.

سخنگوی دولت چین نیز از آمادگی چین برای مبارزه با داعش خبر داده است. «هانگ لی» گفت در مقابل تروریست ها و داعش چین در کنار فرانسه ایستاده است و از تمام امکانات خود علیه تروریست ها استفاده می کند.

پیش از این وزیر خارجه چین گفته بود: چین آماده ارائه کمک ‌های اطلاعاتی و نظامی به عراق برای مبارزه با داعش است.

«وانگ یی» وزیر خارجه چین از قصد این کشور برای حملات هوایی علیه داعش خبر داده بود ولی گفته بود که چین حاضر است به صورت مستقل عمل کند و نمی تواند تحت نیروهای ائتلافی در سوریه حضور داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها