jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۵۶۲۴۶   ۲۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۳:۲۱

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه پوشش بیمه ای داروی بیماران تالاسمی کاهش نیافته است ، گفت: در مورد داروهای خارجی که مشابه آن در داخل وجود دارد، مبلغی به عنوان فرانشیز تعیین شده است.

واکنش تامین اجتماعی به پولی شدن داروی بیماران تالاسمی

به گزارش جام جم آنلاین ، دکتر سیدتقی نوربخش در گفتگو با مهر در مورد کاهش پوشش داروی بیماران تالاسمی گفت: داروهای این بیماران کاهش پیدا نکرده و بر اساس توافقنامه‌ای که توسط وزارت بهداشت تهیه شده، صد درصد هزینه داروهای داخلی بیماران خاص از سوی سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت می‌شود.

وی افزود: در مورد داروهای خارجی نیز که مشابه آن در داخل وجود دارد، مبلغی را به عنوان فرانشیز تعیین کرده‌اند و بر همین اساس ما به طور کامل طبق توافقنامه داروهای بیماران خاص را پرداخت می‌کنیم و هم‌اکنون مشابه سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه‌گر تعهدات خود را انجام می‌دهیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی مبلغی که از گذشته در ردیف‌های بودجه‌ای خود سازمان به طور استثناء برای بیماران تالاسمی وجود داشت را حذف کرده است، گفت: به این دلیل که مشابه داروهای خارجی در داخل تولید می‌شود این اتفاق رخ داده است .

به گفته نوربخش، به دلیل تصویب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، طبیعی است که از تولید داخلی باید حمایت کنیم، اما نسبت به توافقنامه‌ای که وزارت بهداشت تدوین کرده، هیچ‌گونه کاستی وجود ندارد و به تمام مفاد آن عمل می‌کنیم و در مجموع کاهشی در مورد پوشش داروهای بیماران تالاسمی نداشته‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها