jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۵۷۲۷   ۲۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

وزیر نیرو با بیان این‌که برگزاری نمایشگاه صرفا با هدف جذب سرمایه‌گذاری نیست، تصریح کرد: شرکت‌های داخلی توانمندی‌های بالایی دارند و نمایشگاه صنعت برق این امکان را فراهم کرد تا زمینه‌های همکاری با طرف‌های خارجی و انتقال فناوری اتفاق بیفتد.

حمیدرضا چیت‌چیان، وزیر نیرو در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به این پرسش خبرنگار جام‌جم که انتظار جذب چه میزان سرمایه از نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق را دارید، گفت: اصولا برگزاری نمایشگاه صرفا با هدف جذب سرمایه‌گذاری نیست؛ زیرا جذب سرمایه راهکارهای خاص خود را دارد که ما نیز از آنها استفاده می‌کنیم.

وی افزود: نمایشگاه صنعت برق در وهله اول فرصتی فراهم می‌کند تا توانمندی‌های داخلی به نمایش گذاشته شود و مشتریان داخلی و به‌خصوص خارجی، امکان آشنایی با این توان و تامین نیازمندی‌های خود را بیابند؛ به عبارت دیگر هدف اصلی از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، توسعه صادرات است.

چیت‌چیان ادامه داد: هرچند شرکت‌های داخلی توانمندی‌های بالایی دارند، اما فناوری‌های صنعت برق دائم در حال به‌روز شدن است، بنابر‌این نمایشگاه این امکان را فراهم می‌کند تا ضمن آشنایی با این فناوری‌های نوین، زمینه‌های همکاری با طرف‌های خارجی را پیدا کنند تا فرآیند انتقال فناوری اتفاق بیفتد.

وزیر نیرو گفت: موسسات زیادی در داخل کشور هستند که به خدمات صنعت برق نیاز دارند، ولی در عین حال آگاه نیستند چه توانایی‌هایی در این صنعت وجود دارد؛ نمایشگاه صنعت برق چنین فضایی را برای آنها فراهم می‌کند.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، با حضور 541 شرکت داخلی و خارجی، 17 تا 20 آبان ماه در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

این نمایشگاه نخستین گردهمایی صنعت برق پس از توافق برجام محسوب می‌شد که شرکت‌های بین‌المللی نیز حضور بیشتری نسبت به چند سال اخیر داشتند و با توجه به رفت‌و‌آمد نمایندگان کشورهای مطرح در حوزه برق و آب و انجام مذاکرات با مسئولان ایرانی، انتظار می‌رفت در نمایشگاه برق امسال شاهد توافق‌نامه یا قراردادهای بیشتری در زمینه سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای حوزه برق کشور باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر