jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۵۵۴۷۸   ۲۱ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۹:۲۰

عضو هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی:

عملکرد خانه موسیقی باید در شرایط مختلف ارزیابی شود

عضو هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی گفت: در ارزیابی عملکرد خانه موسیقی باید موانع مالی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را در نظر بگیریم، به نظر من خانه موسیقی فعالیت خوبی داشته و تمام تلاشش را برای تامین رفاه هنرمندان حوزه موسیقی به کار بسته است.

عملکرد خانه موسیقی باید در شرایط مختلف ارزیابی شود

به گزارش جام جم نوا به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، مظفر شفیعی در مورد عملکرد این کانون گفت: کارهایی که در کانون ما تا امروز انجام شده، بیش از موسیقایی بودن در جهت تامین امنیت فکری و شغلی برای هنرمندان فعال در عرصه آواز ایرانی بوده است. ما درکانون، صلاحیت افراد متقاضی برای عضویت در خانه موسیقی را بررسی می‌کنیم و با قرار دادن هر یک از این دوستان در درجه‌بندی‌های مختلف واجدین شرایط بیمه را مشخص می کنیم.

این مدرس آواز ایرانی به لزوم نظارت خانه موسیقی بر آموزشگاه‌های موسیقی اشاره کرد و گفت: به نظر من کانون آواز ایرانی باید بر عملکرد آموزشگاه‌های آواز نظارت داشته باشد و با تعیین حد و مرزی مشخص آموزشگاه را موظف به رعایت اصول واحد موسیقی ایرانی کند.

وی افزود: برخی از کسانی که در آزمون‌های ورودی کانون خوانندگان آواز ایرانی پذیرفته نشده‌اند، در بعضی آموزشگاه‌ها تدریس آواز می‌کنند و این نشان‌دهنده ناهماهنگی و عدم نظارت کافی در این بخش است البته دفتر گسترش موسیقی برای نظارت بر این بخش از سمت وزارت ارشاد وجود دارد اما در این زمینه چندان فعال نیست.

نظارت آموزشگاه‌ها به خانه موسیقی واگذار شود

شفیعی گفت: باید صحبت هایی درباره اعطای این نقش به خانه موسیقی با وزارت ارشاد انجام شود تا بتوانیم آنچنان که باید بر عملکرد آموزشگاه‌ها نظارت کنیم. ما باید در حد توان شرایط عضویت اعضای جوان خانه موسیقی به خصوص در کانونی که من در آن فعالیت می‌کنم را در گروه‌های موسیقی فراهم کنیم. البته این وظایف در چارت‌بندی ممکن است در حوزه اختیارات وزارت ارشاد تعریف شود اما خانه موسیقی این پتانسیل را دارد که در این بخش ورود کند و بتواند به جوانان فعال در عرصه خوانندگی آواز ایرانی برای معرفی و فعالیتشان در این حوزه کمک کند.

عضو هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی افزود: این امکان وجود دارد که از جانب خانه موسیقی با وزارت ارشاد در این مورد هم توافقاتی انجام شود و این مسئولیت به عهده خانه موسیقی گذاشته شود. عدم کنترل و نظارت بر حوزه خوانندگی موسیقی ایرانی در سال های اخیر، مشکلاتی نظیر پایین آمدن سطح کیفی در این بخش را موجب شده است البته وضعیت خوانندگان آواز ایرانی از نظر کمی مناسب است اما باید بپذیریم که این قسمت به لحاظ کیفی اوضاع مساعدی ندارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

وقتی فاصله، فاجعه خلق می‌کند

در تعریف «اُسطرلاب» گفته‌اند وسیله‌ ایست که در زمان‌های کهن، برای مشاهده‌ی وضع ستارگان و تعیین ارتفاع آنها در افق به کار می‌رفته است.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر