jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۵۱۰۵   ۲۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۱:۴۹

بشار اسد سه‌شنبه شب تلفنی با فرمانده فرودگاه کویرس و فرمانده عملیات آزادسازی این منطقه گفت‌وگو کرد و موفقیت آن‌ها در این عملیات را تبریک گفت.

اسد: ایستادگی «کویرس» نماد مقاومت‌های ارتش سوریه است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه سه‌شنبه شب تلفنی با فرمانده فرودگاه نظامی «الکویرس» و همچنین فرمانده عملیات آزادسازی این فرودگاه، صحبت کرد.

این تماس ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش سوریه و مقاومت لبنان سرانجام پس از بیش از دو سال، محاصره داعش بر فرودگاه نظامی «کویرس» واقع در شرق حلب را شکستند.

بنا بر اعلام دفتر ریاست جمهوری سوریه، وی خطاب به فرمانده فرودگاه که همراه با نیروهایش ماه‌ها در محاصره بود، گفته است: «نبرد، ایستادگی و مقاومت شما مثال و نماد قابل ستایشی از قهرمانی‌های ارتش سوریه است.»

وی افزود: «ایستادگی شما نشان داد که به نیروهای ارتش سوریه ایمان داشته‌اید و میدانستید حصر شکسته خواهد شد.»

رئیس‌جمهور سوریه سپس به فرمانده نیروهای عملیات نظامی‌ای که به شکست محاصره فرودگاه منجر شد، گفت: «شجاعت و فداکاری قهرمانانی که با شما بودند نشان داد که شما نماینده به حق دیدگاه ارتش سوریه در حمایت از سراسر خاک کشور هستید.»

اسد ادامه داد: «درود من بر قهرمانانی که سال‌ها ایستادگی کردند و درود بر قهرمانانی که حصر فرودگاه را شکستند. سلام و درود ما بر تک‌تک سربازهای ارتش سوریه که برادران ما هستند و سلامت آنها از اولویت‌های ماست.»

وی در پایان گفت: «رحمت خدا بر همه شهدایی که زندگی شان را برای نجات همرزمانشان و خانواده شان و میهنشان فدا کردند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها