jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۴۵۸۴   ۱۹ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

پس از دستور صریح رئیس‌جمهور مبنی بر پیگیری اعزام تیم ‌ملی فوتسال بانوان به گواتمالا، روز گذشته مدارک تیم ملی فوتسال بانوان به سفارت مکزیک در ایران ارسال ‌شد تا این تیم اواخر آبان ماه طی سه پرواز، ابتدا به آلمان سفر ‌کند و پس از توقفی چند ساعته راهی مکزیک شود تا از طریق این کشور ویزای گواتمالا را دریافت کند.

مقدمات این سفر با رایزنی‌هایی که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان طی دو روز گذشته انجام داد، صورت گرفت. محمود گودرزی با اعلام این خبر گفت: وزیر امور خارجه ایران با سفارت‌های دو کشور مکزیک و گواتمالا صحبت داشته تا تیم ‌ملی بانوان بتواند به گواتمالا اعزام شود. یکسری صحبت‌ها نیز با فدراسیون جهانی فو‌تبا‌ل صورت گرفته تا مشکلات سر راه تیم ‌ملی بانوان برداشته شود. اما با توجه به مشکلات مالی فدراسیون فوتبال، قرار است، هزینه‌های این سفر چگونه تامین شود. رباب شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان دیروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست هم‌اندیشی مسئولان وزارت ورزش و جوانان با نمایندگان و مسئولان بانوان ورزش استان‌ها و شهرستان‌های تابع بیان کرد: طبق آخرین خبرها وزارت ورزش و جوانان حمایت کامل مالی را برای این اعزام انجام می‌دهد و صدور روادید که با دستور رئیس‌جمهور در برنامه کار وزارت امور خارجه قرار گرفته در حال انجام است تا هر‌ چه‌ سریع‌تر این روادید گرفته می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر