jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۵۳۲۸۵   ۱۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۲

پس از اینکه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس انفجار بمب را دلیل سقوط هواپیمای روسی در مصر اعلام کرد، حالا باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز با تأئید این ادعا انفجار را دلیل این حادثه اعلام کرده است.

انفجار بمب علت سقوط هواپیمای مسافر بری روسیه

بارا اوباما رئیس جمهوری آمریکا می گوید احتمالا انفجار بمب، علت سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه در شبه جزیره سینای مصر بوده است.

اوباما پنج شنبه شب در گفتگو با پایگاه رادیویی سیاتل گفت احتمالا انفجار بمب، علت سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه در شبه جزیره سینای مصر بوده است.

این اظهارات یک روز پس از آن عنوان شد که شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد گروه تروریستی داعش یا گروه‌های وابسته به آن بمبی را در هواپیمای ایرباس ای 321 کار گذاشته‌اند و انفجار این بمب عامل سقوط هواپیمای مسافربری روسیه بوده است.

اوباما گفت: «من فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که بمبی در هواپیما بوده باشد. ما (پیگیری) این مساله را بسیار جدی می‌گیریم.»

رئیس جمهور امریکا همچنین گفت واشنگتن هنوز رسما علت سقوط این هواپیما را انفجار بمب نمی‌داند.

​همچنین دیوید کامرون روز گذشته با اشاره به شواهد به دست آمده گفت به احتمال زیاد دلیل سقوط هواپیمای روسی در مصر انفجار یک بمب بوده است.

هواپیمای مسافربری ای 321 روسیه روز شنبه (9 آبان) مدت کوتاهی پس از پرواز از فرودگاه شرم الشیخ سقوط کرد. همه‌ 224 سرنشین این پرواز در این سانحه جان باختند.

بدنبال این واقعه بسیاری از خطوط هوایی اروپایی پروازهای خود را به شرم الشیخ مصر متوقف کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر