jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۸۵۱۴۰۲   ۰۹ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۵

استاندار لرستان گفت: بر اساس تخمین‌های اولیه میزان خسارت سیل در استان لرستان حدود 200 میلیارد تومان است که این خسارت‌ها ناشی از راه‌های ارتباطی، تخریب واحدهای مسکونی و تجاری، آسیب تأسیسات برق، آب و پل‌های ارتباطی است.

200 میلیارد تومان میزان خسارت سیل در استان لرستان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از امروز برآورد خسارت سیل در استان توسط بنیاد مسکن شروع می‌شود که امیدواریم دولت در رابطه با پرداخت خسارت سیل عنایت ویژه‌ای به استان داشته باشد.

وی افزود: بر اساس تخمین‌های اولیه میزان خسارت سیل در لرستان حدود 200 میلیارد تومان است که این خسارت‌ها ناشی از راه‌های ارتباطی، تخریب واحدهای مسکونی و تجاری، آسیب تأسیسات برق، آب و پل‌های ارتباطی است.

استاندار لرستان عنوان کرد: سال گذشته در مصوبات سفر هیئت دولت به استان لرستان 300 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ شده بود که 95 تا 97 درصد از آن تخصیص پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه تخصیص اعتبارات در سال 93 به اجرای کارهای زیر بنایی و به‌ ویژه سدسازی کمک بسیاری کرد، بیان کرد: امسال نیز 310 میلیارد تومان برای استان لرستان در نظر گرفته‌شده است.

بازوند با اشاره به اینکه بیشترین خشکسالی مربوط به شهرستان کوهدشت است، گفت: روزانه هفت مترمکعب آب خروجی بوده که می‌توانست کمک خیلی خوبی برای کشاورزی باشد.

وی تصریح کرد: این سیل ناشی از همان خشکسالی بود چرا که سیل و خشکسالی دو طرف یک سکه هستند و هر کجا که خشکسالی باشد ممکن است بعد از آن سیل به وجود بیاید.

استاندار لرستان اظهار داشت: در بحث چهار خطه کردن راه‌ها کارهای فوق‌العاده‌ای انجام شد و در این راستا عملیات اجرایی برخی از پروژه‌ها اتمام و برخی نیز شروع‌شده است اما در لایحه بودجه امسال 280 میلیارد تومان که برای چهار خطه‌ها لحاظ شده بود دیده نشد.

وی افزود: در بحث اعتبار چهار خطه‌های استان قول داده شد تا یا از طریق ردیف‌های دیگر و یا از طریق اوراق مشارکت این اعتبار جبران شود اما هنوز محقق نشده است بنابراین تقاضا می‌شود که بر اساس این قول کار شود تا بتوانیم مطالبات پیمانکاران را بپردازیم.

بازوند در رابطه با بیمارستان در حال ساخت شهرستان بروجرد، عنوان کرد: قرار بود 17 میلیارد تومان برای ادامه ساخت این بیمارستان ابلاغ شود اما در لایحه بودجه شش میلیارد تومان برای این پروژه دیده شد.

وی گفت: هیئت دولت در مصوبات سفر، امسال 50 درصد مصوبات این بیمارستان را ابلاغ و نقدینگی آن آمده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه امسال سد حوضیان افتتاح می‌شود، بیان کرد: حدود 75 درصد تخصیص اعتبار سد حوضیان ابلاغ‌ شده است که در این زمینه نیز لازم است دولت توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی تصریح کرد: وضعیت اعتبارات استانی مطلوب نیست، بنابراین با توجه به محرومیت‌های استان لرستان دولت با تحقق ماده 180 و اعتبارات استانی توجهی به این استان داشته باشد.

بازوند بابیان اینکه طرح توسعه و تطویل باند فرودگاه خرم‌آباد تدوین و در حال اجرا است، افزود: برای اجرای این پروژه سال گذشته 10 میلیارد تومان تخصیص داده شد اما هنوز این اعتبار به استان پرداخت‌نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.