شبکه مستند سیما در ادامه تعامل خود با نهادها برای آشنایی بیشتر مستندسازان، روز دوشنبه چهارم آبان گروهی از آنان را به یکی از مجتمع‌های بنیاد تعاون زندانیان در ساوه برد.
کد خبر: ۸۵۰۲۳۴
حضور جمعی از مستندسازان در یک زندان متفاوت

به گزارش جام جم سیما به نقل از مهر، هدف این سفر که جمعی از مستندسازان در آن حضور داشتند و در ادامه فعالیت های قبلی شبکه از جمله سفر به همدان شکل گرفته بود، آشنایی مستندسازان با مجموعه ظرفیت های بنیاد تعاون زندانیان برای ایده‌یابی در راستای تولید آثار مستند بود.

امیر تاجیک مدیر شبکه مستند، علیرضا نوروزی مدیر مالی، ابوالقاسم ناصری مدیر تولید، سمیه عقبایی مدیر اطلاعات و برنامه ریزی و حبیب اللهیار مدیر همایش های مرکز آموزش بنیاد تعاون زندانیان از جمله حاضران در این سفر بودند.

حرفه آموزی به جای حضور در زندان

در ابتدای بازدید از منطقه، احمد انارکی مدیر مرکز آموزش بنیاد تعاون زندانیان با استقبال از تیم مستندسازان در سخنانی در زمینه فعالیت های این بنیاد توضیح داد و گفت: مددجویان در اکثر استان ها نه تنها به جای حضور در فضای زندان می‌توانند کاری را یاد بگیرند بلکه بابت این کار، درآمد کسب می کنند. اکنون ۱۰۰ مددجو در این مرکز مشغول فعالیت هستند و برای آموزش هایی که دیده اند مدرک جهاد کشاورزی را دریافت می کنند. اینگونه ۹۵درصد افراد پس از آزادی از زندان دیگر به زندان برنمی‌گردند.

افزایش تعامل برای نشاط بیشتر

مدیر شبکه مستند سیما نیز اظهار کرد: شبکه مستند با رویکرد جدید خود تلاش می کند تعامل و ارتباط خود را با بخش های مختلف را بیشتر کند تا شاهد نشاط افزون تری باشیم.

امیر تاجیک با معرفی مستندسازانی که در این سفر حضور داشتند، افزود: این مستندسازان سرمایه های فرهنگی همین مملکت هستند و تلاش ما بر این است در راستای اهداف رسانه بستری برای شناخت و آگاهی بیشتر جامعه را با همکاری مستندسازان به وجود بیاوریم. حوزه های مختلف فیلم می سازند وکارهای خلاقانه بسیاری کرده اند. این ارتباطات باعث می شود آنها به این حوزه نیز نزدیک شوند.

مدیر شبکه مستند سیما یادآور شد: ما تولیداتی در این خصوص نیز داشته ایم و امروز فرصتی ایجاد شده تا در کنار مستندسازان از نزدیک با بخشی از فعالیت های بنیاد تعاون آشنا شویم.

​تلاش برای ایجاد فضای تعاملی با حضور مستندسازان

تاجیک در پایان گفت: شما امکانی برای مددجوها فراهم می کنید تا پس از پایان دوران مددجویی به آغوش جامعه برگردند و با حرفه ای که آموخته اند زندگی مناسبی داشته باشند. انشاءالله بتوانیم فضایی ایجاد کنیم تا جمع بیشتری از مستندسازان بتوانند در این تعامل حضور فعال داشته باشند. امیدوارم در ادامه این مسیر تازه شبکه، شاهد نتایج ثمربخشی در حوزه سینمای مستند باشیم.

در ادامه مدیران و مستندسازان از کارخانه فرآوری پسته، منطقه کاشت نهال های این محصول، مرکز آموزش فنی و حرفه ای مجتمع و واحد تولیدی قارچ خوراکی دکمه ای بازدید کردند.

در این دیدار بنا شد در آینده نزدیک مشارکت ها، تعاملات و همکاری های دو مجموعه در جلسه ای تبیین و اعلام شوند.

محمود یارمحمدلو، فتح الله امیری، جواد توانا، محسن استادعلی، فرشاد افشین پور، هادی آفریده، پژمان مظاهری پور، مرجان ریاحی، مرضیه ریاحی، دری دقیقه رضایی، محسن سخا، محمد تاجیک، نازنین پیرکاری، سعید رسولی و مهدی مولایی از جمله حاضران در این سفر بودند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها