jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۵۰۱۶۲   ۰۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۰

سقط به کمک دارو: فردی که کمتر از ۷ هفته باردار است می‌تواند از دارو برای خاتمه دادن به بارداری استفاده کند. گرچه در این نوع سقط از جراحی استفاده نمی‌شود، اما باید تحت نظر پزشک صورت گیرد. فرد ابتدا یک قرص میفپریستون مصرف می‌کند تا دیواره‌ی رحم نرم و انقباض‌های جزئی ایجاد شده و دهانه رحم باز شود. این فرآیند به خارج شدن رویان کمک خواهد کرد. پس از حدود ۲ روزیک قرص پروستاگلاندین مصرف خواهد شد تا پس از ۲۴ ساعت خون‌ریزی ایجاد شده و رویان از بدن خارج شود.

تفاوت سقط جنین با دارو و سقط جنین با جراحی چیست؟

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از الو دکتر ، با اتمام خون‌ریزی حتماً باید به پزشک مراجعه شود تا از خارج شدن کامل رویان اطمینان حاصل گردد. این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا عدم خارج شدن کامل رویان ممکن است با عوارضی جدی همراه باشد.

در مورد عوارض جانبی این شیوه‌ سقط و احتیاط‌های مورد نیاز حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

سقط به روش جراحی: سقط پس از هفته‌ هفتم بارداری معمولاً از طریق جراحی انجام می‌‌شود. برای این کار از بیهوشی عمومی استفاده شده و جراح حفره رحمی را با ابزاری مخصوص پاک‌سازی می‌کند. این شیوه نیز دارای عوارض احتمالی خاص خود است.

آیا سقط جنین نیاز به بستری طولانی مدت دارد؟

عمل سقط معمولاً طی یک روز انجام می‌شود؛ به طوری که فرد صبح به بیمارستان مراجعه کرده و شب بیمارستان را ترک خواهد نمود. پس از سقط عموماً یک هفته استراحت کافی است.

آیا سقط جنین باروری را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

در صورتی که فرد چند بار سقط داشته باشد و در بالای دهانه یا داخل دیواره‌ رحم اسکار ایجاد شود ممکن است باروری او تحت تأثیر قرار گیرد. علاوه بر این، اتساع دهانه‌ی رحم که در سقط نوع جراحی رایج است می‌تواند موجب تضعیف دیواره‌ی رحم شده و به تبع آن جای‌گیری رویان را با مشکل مواجه شود.

عوارض احتمالی سقط جنین چیست؟

اگر جراحی در یک بیمارستان معتبر که دارای ساز و کار موثری برای کنترل عفونت است انجام گیرد، سقط احتمالاً بدون عوارض خواهد بود. اما در صورتی که جراح از صلاحیت کافی برخوردار نباشد یا بیمارستان شرایط مناسبی نداشته باشد، فرد ممکن است دچار عوارضی نظیر عفونت، گندخونی، پرفوراسیون رحمی یا جراحت روده‌ شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر