هفته نهم لیگ برتر فوتبال

قربانی کردن برادر برای حفظ صدرنشینی

جام جم ورزشی: فردا سه دیدار در هفته نهم لیگ برتر برگزار می شود.
کد خبر: ۸۴۷۶۰۱
زردپوشان اصفهانی در اندیشه صدرنشینی؛ سیاه جامگان میزبان سرخ های داغدار

به گزارش گروه ورزشی جام جم آنلاین ، در هفته نهم لیگ برتر سه بازی برگزار می شود که در این دیدار پرسپولیس هنوز داغدار در مشهد به مصاف سیاه جامگان می رود، سپاهان در خانه ملوان به دنبال صدرنشینی است و تراکتورسازی میزبان سایپا است. نگاهی به این مسابقات می‌اندازیم:

سیاه جامگان- پرسپولیس

این دیدار مصاف تیم های دوازدهم و سیزدهم جدول رده بندی لیگ برتر است. هر دو تیم هفته گذشته مساوی کردند . پرسپولیس مقابل صبا و سیاه جامگان مقابل سپاهان.

پرسپولیسی ها کاپیتان خود نورمحمدی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند تا محسن بنگر بازوبند کاپیتانی را به بازو ببندد. سرخ ها هنوز داغدار کاپیتان جوان خود هستند و می خواهند پیروز شوند تا این پیروزی را به کاپیتان فقید خود اهدا کنند.

سوشا مکانی دروازه‌بان اصلی سرخپوشان هم با حکم کمیته انضباطی محروم شده تا برانکو حسابی از این محرومیت عصبانی شود. باید دید خط دفاع متزلزل پرسپولیس بدون نورمحمدی و سوشا مکانی چگونه عمل خواهد کرد. البته خط حمله سیاه‌جامگان اگرچه مهاجم کهنه‌کاری چون رضا عنایتی را در اختیار دارد اما این تیم در 8 هفته فقط 4 گل زده دارد و در واقع سیاه جامگان بعد از استقلال اهواز که 2 گل زده ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را دارد.البته خط دفاع پرسپولیس هم با 13 گل خورده بعد از فولاد خوزستان با 14 گل خورده دومین خط دفاع ضعیف لیگ پانزدهم است.

ملوان - سپاهان

یک مساوی بد موقع مقابل سیاه جامگان باعث شد تا سپاهان فرصت صدرنشینی را از دست بدهد اما حالا مقابل ملوان فرصت دارند تا دوباره این فرصت را به دست بیاورند. البته اگر سپاهان مقابل ملوان به پیروزی برسد ممکن صدرنشینی آنها تنها 24 ساعت دوام داشته باشد.

البته شاگردان استیلی به راحتی در این فصل امتیاز از دست نمی‌دهند و آنها هفته گذشته یک امتیاز هم از استقلال خوزستان گرفتند و اگر استیلی در این مسابقه هم زردپوشان اصفهانی را متوقف کند باعث تداوم صدرنشینی آبی‌پوشان تا روز چهارشنبه خواهد شد. ملوان و سپاهان خوب فوتبال بازی می کنند اما این دو باشگاه به هیچ عنوان قابل قیاس با یکدیگر نیستند. یکی باشگاه سپاهان است که ساختاری منسجم و تشکیلاتی قدرتمند دارد و از نظر مالی هم مشکلی ندارد اما ملوان تیمی است که فاقد ساختار تشکیلاتی منظم است و از ابتدای فصل تاکنون هم به دنبال جذب حامی مالی قدرتمند است تا بتواند بخشی از مشکلات مالی‌اش را حل کند.

تراکتورسازی- سایپا

سایپا هفته گذشته در خانه باخت و تراکتورسازی در اهواز پیروز شد. سایپا اگر در این مسابقه پیروز شود ممکن است تا رده دوم جدول صعود کند اما پیروز شدن در تبریز سخت است. تراکتورسازی اگر دراین دیدار خانگی سه امتیاز را بگیرد از رده نهم به رده پنجم صعود خواهد کرد. مساوی یک برد خفیف برای شاگردان مجید جلالی محسوب می‌شود و به همین دلیل هم قرمزپوشان تبریزی نمی‌خواهند در خانه امتیاز از دست بدهند و آنها با تمام توان به دنبال دومین برد متوالی خود در میدان خواهند بود. این دیدار در جام حذفی هم تکرار خواهد شد و دو تیم روز 13 آبان در تهران در جام حذفی با یکدیگر روبه رو می‌شوند.

اسامی داوران و برنامه هفته نهم لیگ برتر فوتبال

سه شنبه 28 مهر 94

سیاه جامگان – پرسپولیس از ساعت 15 در ورزشگاه ثامن

اشکان خورشیدی- سعید قاسمی- حسن یوسفی- محمدحسین ترابیان؛ ناظر داوری: ایرج نظری

ملوان بندر انزلی – سپاهان از ساعت 15:30 در ورزشگاه تختی

تورج حق وردی- فرزاد بهرامی- علی دودانگه- سعید رحیمی مقدم؛ ناظر داوری: علیرضا یزدانی

تراکتورسازی تبریز – سایپا از ساعت 16 در ورزشگاه یادگارامام (ره)

محمدرضا اکبریان- آرمان اسعدی- حسین رحیمی پور- هادی حاجی عباسی؛ ناظر داوری: محمود رفیعی

چهارشنبه 29 مهر 94

استقلال – استقلال خوزستان از ساعت 16:45 در ورزشگاه آزادی

یدالله جهانبازی- رضا سخندان- رحیم شاهین- محمدحسین زاهدیفر؛ ناظر داوری: نادر جعفری

صبای قم – فولاد خوزستان از ساعت 16:45 در ورزشگاه یادگار امام (ره)

محسن ترکی- مهدی عالیقدر- یعقوب سخندان- پیروز سیف اله پور؛ ناظر داوری: بهرام مهرپیما

ذوب آهن – گسترش فولاد تبریز از ساعت 16:45 در ورزشگاه فولاد شهر

محمدرضا فغانی- سجاد طوری- علیرضا ایلدروم- جواد شرفی؛ ناظر داوری: مسعود مرادی

نفت تهران – راه‌آهن از ساعت 16:45 در ورزشگاه تختی

پیام حیدری- علی میرزابیگی- محمد راهی- جواد محمدی؛ ناظر داوری: محمدرضا فلاح

استقلال اهواز – پدیده خراسان از ساعت 17 در ورزشگاه تختی

علیرضا فغانی- جلیل شعرانی- محمدرضا مدیر روستا- جواد رحیم زاده؛ ناظر داوری: خداداد افشاریان

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها