آشنای خانوادگی زمانی که متوجه شد زن مورد علاقه‌اش حاضر به ازدواج با وی نیست و پای فرد دیگری در میان است، در انتقامی کور مرتکب قتل شد. او پسر نوجوان زن مورد علاقه‌اش را به بیابانی در اطراف اصفهان کشاند و وی را با ضربه چاقو به قتل رساند.
کد خبر: ۸۴۶۷۰۹

به گزارش جام‌جم، اوایل مهر امسال مرد راننده‌ای هنگام عبور از جاده منتهی به شرق استان اصفهان، با جسد غرق در خون پسر نوجوانی روبه‌رو شد و ماجرا را به پلیس اطلاع داد. دقایقی پس از این تماس، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی اصفهان همراه گروه بررسی صحنه جرم در محل حاضر شده و به اثربرداری از محل پرداختند.

بررسی‌ها نشان می‌داد ساعت‌ها از مرگ پسر 17 ساله می‌گذرد و شواهد موجود در محل جنایت حاکی از آن بود که او غافلگیر شده و با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده است.

شناسایی مقتول

در این مرحله از تحقیقات، کارآگاهان جنایی برای شناسایی هویت مقتول، به بررسی بانک اطلاعاتی و پرونده‌های افراد گمشده پرداختند که مشخص شد زنی روز قبل از کشف جسد با حضور در اداره پلیس و ارائه تصویر پسر 17 ساله‌اش به نام حسن، اعلام کرده او یک روز است خانه ر ا ترک کرده و بازنگشته و جستجویش برای یافتن تنها فرزندش بی‌نتیجه مانده است.

در ادامه تحقیقات، ماموران با مطابقت جسدکشف شده با مشخصات و تصویر پسر گمشده، متوجه شدند مقتول فرزند این زن است. در ادامه با حضور مادر مقتول در پزشکی قانونی، هویت پسر وی شناسایی شد.

با تحقیق از مادر مقتول، او در اظهاراتش گفت: پس از فوت شوهرم با فرزندم زندگی می‌کردم و قرار بود به زودی ازدواج کنم و هرازگاهی هم مردی که از آشنایان خانوادگی‌مان بود، در امور خانه به ما کمک می‌کرد و آخرین بار هم پسرم قرار بود با حمید ـ آشنای خانوادگی ـ به خرید برود که از آن موقع به بعد دیگر از او خبری ندارم و حتی این مرد پاسخگوی تلفنش هم نیست. نمی‌دانم شاید او بداند چه کسی این بلا را سر فرزندم آورده و مرا داغدار کرده است.

ردپای یک آشنا در جنایت

با کشف این سرنخ، تحقیقات روی حمید متمرکز شد تا این که دو روز پیش مخفیگاه وی شناسایی و او پیش از فرار، دستگیر شد.

حمید ـ متهم پرونده ـ با انتقال به پلیس آگاهی اصفهان بازجویی شد و پس از اظهارات ضد و نقیض سرانجام به قتل پسر 17 ساله اعتراف کرد.

اعتراف به قتل

متهم به قتل در اظهاراتش گفت: از آشنایان خانوادگی مقتول بودم. با توجه به این که او پدر نداشت، سعی می‌کردم همیشه به او محبت کنم و در کارهای خانه‌شان به مادرش کمک می‌کردم. در جریان رفت و آمد به خانه آنها به مادر حسن علاقه‌مند شده و این موضوع را به او گفتم، اما او علاقه‌ای برای ازدواج نشان نداد تا این که متوجه شدم فردی به خواستگاری‌اش آمده و قرار است با وی ازدواج کند. شعله‌های انتقام از این زن تمام وجودم را گرفت و تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم و نقشه قتل پسرش را طراحی کردم.

وی اضافه کرد: روز حادثه به بهانه این که می‌خواهم ماشین لباسشویی بخرم و از بیابان‌های اطراف شهر هم گیاهان دارویی بچینم، پسر نوجوان را فریب داده و با خود بردم. پس از طی مسافتی در بیابانی توقف کردم و از او خواستم در چیدن گیاهان دارویی کمکم کند. او در حال چیدن گیاهان بود که با برداشتن چاقویی از خودرویم، از پشت سر به او حمله کردم و با ضربه‌های چاقو او را به قتل رساندم و با رها کردن جسد متواری شدم. با این کار می‌خواستم طوری وانمود کنم که مرد خواستگار این کار را کرده تا او دستگیر و زندانی شود و مادر مقتول با من ازدواج کند.

سرهنگ ستار خسروی، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در این‌باره گفت: با اعتراف متهم به قتل‌ او صحنه جنایت را بازسازی کرده و روانه زندان شد.

وی با هشدار به خانواده‌ها از آنها خواست، اجازه ندهند افراد به راحتی وارد حریم خصوصی و زندگی‌شان شوند تا ناخواسته چنین حوادث تلخی برایشان رقم بخورد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها