jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۶۴۱۸   ۲۳ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۰

نخست وزیر عراق تاکید کرد: ما آواره شدن ایزدی ها وظلم و تجاوز به زنان ایزدی و سایر گروههای عراقی را فراموش نکرده و آن را لکه ننگی بر پیشانی گروههای تروریستی و نیز کشورهایی می دانیم که به داعش اجازه دادند وارد خاک عراق شوند.

تجاوز داعشی ها به زنان ایزدی را فراموش نمی کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، «حیدر العبادی» با تاکید بر اینکه بیشتر اهالی موصل با حضور داعش مخالف هستند گفت: آنان برای نجات از این گروه قدرت ندارند .

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: العبادی در نشست فراگیر با وزیران و نمایندگان استان نینوا در پارلمان و نیز با حضور استاندار و اعضای شورای استانداری این شهر به بررسی مقدمات عملیات آزاد سازی کامل نینوا پرداخت.

بر اساس این بیانیه، العبادی در این نشست اعلام کرد: طرح نقشه آزاد سازی کامل نینوا بسیار گسترده است و یک مرکز فرماندهی عملیات در «مخمور» قرار دارد.

وی افزود: فراهم کردن شرایط مناسب برای آغاز این عملیات نیازمند این است که این استان از داخل مهیا شود به گونه ای که تعداد قربانیان در بین نیروهای نظامی و نیز غیرنظامیان را کاهش داد.

وی وحدت بین تمام گروهها و اقوام را خواستار شد و آن را از مهم ترین مسائل مورد نیاز برای نبرد آزادسازی این استان برشمرد و گفت: داعش سیاست ایجاد ترس و وحشت را در پیش گرفته است و نینوا نه با جنگ و مبارزه بلکه با ایجاد ترس و جنگ روانی سقوط کرد.

العبادی در ادامه تاکید کرد: نکته مهم این است که پس از آزادسازی نینوا بتوان روند امور را تحت کنترل در آورد تا از بروز هرگونه هرج و مرج در آن جلوگیری شود.

وی یادآور شد: با توجه به چالش های مالی دولت، درخواست ها اولویت بندی شده است و دولت همچنان تلاش دارد تا انحصار توجه به پایتخت کاسته شود و به این موضوع پایبند است و در همین راستا نینوا نیز باید در پرونده امنیتی کشور نقش داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر