jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۴۶۴۱۸   ۲۳ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۰

نخست وزیر عراق تاکید کرد: ما آواره شدن ایزدی ها وظلم و تجاوز به زنان ایزدی و سایر گروههای عراقی را فراموش نکرده و آن را لکه ننگی بر پیشانی گروههای تروریستی و نیز کشورهایی می دانیم که به داعش اجازه دادند وارد خاک عراق شوند.

تجاوز داعشی ها به زنان ایزدی را فراموش نمی کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، «حیدر العبادی» با تاکید بر اینکه بیشتر اهالی موصل با حضور داعش مخالف هستند گفت: آنان برای نجات از این گروه قدرت ندارند .

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: العبادی در نشست فراگیر با وزیران و نمایندگان استان نینوا در پارلمان و نیز با حضور استاندار و اعضای شورای استانداری این شهر به بررسی مقدمات عملیات آزاد سازی کامل نینوا پرداخت.

بر اساس این بیانیه، العبادی در این نشست اعلام کرد: طرح نقشه آزاد سازی کامل نینوا بسیار گسترده است و یک مرکز فرماندهی عملیات در «مخمور» قرار دارد.

وی افزود: فراهم کردن شرایط مناسب برای آغاز این عملیات نیازمند این است که این استان از داخل مهیا شود به گونه ای که تعداد قربانیان در بین نیروهای نظامی و نیز غیرنظامیان را کاهش داد.

وی وحدت بین تمام گروهها و اقوام را خواستار شد و آن را از مهم ترین مسائل مورد نیاز برای نبرد آزادسازی این استان برشمرد و گفت: داعش سیاست ایجاد ترس و وحشت را در پیش گرفته است و نینوا نه با جنگ و مبارزه بلکه با ایجاد ترس و جنگ روانی سقوط کرد.

العبادی در ادامه تاکید کرد: نکته مهم این است که پس از آزادسازی نینوا بتوان روند امور را تحت کنترل در آورد تا از بروز هرگونه هرج و مرج در آن جلوگیری شود.

وی یادآور شد: با توجه به چالش های مالی دولت، درخواست ها اولویت بندی شده است و دولت همچنان تلاش دارد تا انحصار توجه به پایتخت کاسته شود و به این موضوع پایبند است و در همین راستا نینوا نیز باید در پرونده امنیتی کشور نقش داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر