jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۴۴۰۶۵   ۱۸ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

محققان از ساخت دارویی جدید برای مبتلایان به بیماری ام‌اس خبر دادند که می‌تواند احتمال تشدید علائم آن را تا 50 درصد کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، به گفته محققان این داروی جدید نسبت به درمان‌های استاندارد فعلی می‌تواند به میزان 50 درصد احتمال عود علائم بیماری ام‌اس را پایین آورد و امیدی تازه برای مبتلایان به آن باشد.

شرکت داروسازی «هوفمان-لا روش» در سوئیس با اعلام نتایج موفقیت آمیز این داروی جدید به نام Ocrelizumab جزئیات آزمایش‌های انجام شده را منتشر نکردند.

به گفته محققان این شرکت داروسازی، دارویOcrelizumab روی نوع ام‌اس پیشرونده-اولیه تاثیر مثبت دارد و می‌تواند ناتوانی را در این بیماران نزدیک به یک چهارم کاهش دهد. همچنین از آنجایی که برای مقابله با نوع ام‌اس پیشرونده-اولیه درمانی وجود ندارد که بتوان با کمک آن روند وخیم شدن بیماری را کاهش داد، تولید این دارو می‌تواند امید تازه‌ای برای این بیماران باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر