jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۳۹۷۰۶   ۰۵ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۱

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: حضور نظامی ما در سوریه بر منشور سازمان ملل متحد متکی است و در پاسخ به درخواست دولت سوریه صورت گرفته است."

حضور نظامی در سوریه به درخواست دولت این کشور است

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد تنها ارتش سوریه را به عنوان نیروی نظامی این کشور به رسمیت می شناسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المیادین،"پوتین" افزود: "ما با هدف اعطای سلاح به دولت، آموزش نظامی و کمک های انسان دوستانه به شهروندان سوریه، وارد این کشور شده ایم. روسیه در چارچوبی هماهنگ شده برای مبارزه با گروه تروریستی داعش تلاش می کند."

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد: "ما تنها ارتش سوریه را که از اوامر "بشار اسد" تبعیت می کند به رسمیت می شناسیم."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها