jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۳۷۶۶۸   ۲۹ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۹:۱۱

شاهزادگان سعودی با انتشار دومین بیانیه افشاگرانه خود، برکناری پادشاه را به دلیل بیماری عقلی خواستار شدند.

شاه سلمان آلزایمر دارد و پسرش فاسد و سارق است

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شاهزادگان سعودی بیانیه‌ای را تحت عنوان "هشدار فوری به همه اعضای خاندان آل سعود" در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

در این بیانیه آمده است که 13 فرزند پادشاه مؤسس باید با رهبری بزرگترین و اصلح ترین خود، این 3 نفر را برکنار کنند:
- سلمان بن عبدالعزیز پادشاه ناتوان
- محمد بن نایف ولیعهد مغرور و افراطی
- محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و سارق فاسد و نابودگر کشور

"مجتهد" فعال عربستانی که به دلیل افشای مطالب پشت پرده خاندان حاکم از طریق تویتر در عربستان شهرت و هواداران بسیاری را کسب کرده است، با انتشار دوباره این بیانیه برای کسانیکه دسترسی به آن ندارند تأکید کرد که از زمان انتشار این بیانیه تا کنون بیش از 3 میلیون نفر آن را خوانده اند.

"سعود بن سیف النصر" نوه سعود بن عبدالعزیز هم این نامه را تأیید کرده است.

در این پیام آمده که منظور از ناتوانی سلمان بن عبدالعزیز، ناتوانی او در اداره امور کشور و رسیدگی به امور روزمره شهروندان و ریاست فعالانه شورای وزیران، به دلیل وضعیت سلامتی و بیماریهای متعدد او است. به صورتیکه بر هیچ کس پوشیده نیست که خطرناکترین مشکل سلامتی او بیماری عقلی است که پادشاه را تحت کنترل کامل فرزندش محمد قرار داده است.

در این بیانیه خاطرنشان شده است که دفتر پادشاهی کاملا تحت کنترل محمد بن سلمان است، کسی که "سایمون هندرسون" مدیر برنامه خلیج فارس و سیاست انرژی در مرکز مطالعات واشنگتن، او را "جوان بی تجربه" توصیف کرده است.

مجتهد همچنین تصویری از بیانیه دوم را منتشر کرده و نوشته است: روی موضوع دوم تمرکز کنید.

بیماری عقلی سلمان بن عبدالعزیز موضوع جدیدی نیست، و سایمون هندرسون قبلا نیز گفته بود که پادشاه کنونی دچار آلزایمر است. و این مسأله زمانی مشخص شد که وی در آخرین روزهای ولیعهدی در استقبال یک هیئت رسمی لیبیایی گفت: سلام من را به برادر معمر قذافی برسانید. این رسوایی موجب شد که اطرافیانش برای جبران آن مدعی شوند که او قصد داشت با این کار یک پیام سیاسی را منتقل کند.

مجتهد نیز در ژوئیه گذشته فاش کرده بود که وضعیت عقلی سلمان بن عبدالعزیز درحدی است که او گفته هایش را چند دقیقه بعد از هر ملاقات فراموش می کند، به همین دلیل ملاقاتها ضبط می شود و به محمد بن سلمان فرزندش داده می شود تا درباره مسائل تصمیم گیری کند.

در بیانیه دوم شاهزادگان آمده است که 160 میلیارد دلار از دارایی های این کشور به هدر داده شده است و دست کم 100 میلیارد دلار دیگر نیز توسط محمد بن سلمان و برادرانش ترکی، خالد، نایف، بندر و راکان به سرقت رفته است. این سرقتها از طریق قراردادهای فروش سلاح و توسعه حرمین انجام می شود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۰
این حرفها .... اگر عقل نداشت پادشاه نمی شد . اگر عقل نداشت برضد امریكا عمل می كرد و مثل معمر قذافی به قتل می رسید و...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها