jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۸۳۷۵۱۸ ۲۹ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۱

رئیس سازمان توسعه تجارت درباره تغییرات ضوابط واردات خودروی‌های خارجی گفت: پیشنهاد داده شده است که در آیین نامه واردات خودرروهای خارجی تغییری ایجاد شود و این مهم در درست بررسی است.

تغییر شرایط واردات خودروهای خارجی در دستورکار قرار گرفت

ولی الله افخمی‌راد اظهار کرد: برای خروج از رکود باید تقاضا را افزایش داد. این تقاضا از بازار داخلی و خارجی قابل تامین است.

وی در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام این خبرخاطر نشان کرد: در حال حاضر به دلیل مشکل تورم تقاضای داخلی را نمی توان تحریک کرد. بهترین راه خروج رکود ایجاد تقاضای خارجی برای کالاهای خودمان است.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه تولید ما باید بر اساس استاندارد‌های خارجی باشد تا بتواند در بازارهای بین المللی حضور پیدا کند، ادامه داد: برای این کار باید در ابتدا کیفیت کالاهای ما بهتر شود و قیمت آن کاهش پیدا کند.

وی اضافه کرد: موانعی نیز که جلوی راه تولید وجود دارد باید برداشته شود تا در نهایت کالای ایرانی با داشتن شرایطی رقابت پذیر بتواند در بازار‌های خارجی حضور یابد.

وی با بیان اینکه وظیفه سازمان توسعه تجارت برداشتن موانع است تصریح کرد: ما تمام تلاش خود را معطوف این می‌کنیم که کالای خارجی در بازار های بین المللی رقابت پذیر شود.

افخمی‌راد گفت: سازمان توسعه تجارت با کمک دستگاه‌های دیگر در بخش اقتصاد کلان به دنبال هموار کردن مسیر صادرات است.

هر صادراتی مد نظر ما نیست

رئیس سازمان توسعه تجارت یادآور شد: هر صادراتی نیز مد نظر ما نیست. صادرات باید اقتصادی و توجیه پذیر باشد. در صورتی که این کار را انجام دهیم امیدواریم که تحریکی در بازار مصرف ایجاد کنیم.

وی همچنین درباره تغییرات ضوابط واردات خودروهای خارجی گفت : ضوابط واردات خودروی‌های خارجی هیچ تغییری نداشته و خودرهای 2016 نیز بر اساس همان ضوابط قبل وارد می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر