jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۶۴۷۱ ۲۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

تلفات بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه شکار ممنوع خرمنه سر شهرستان طارم از توابع استان زنجان به 83 راس کل و بز وحشی رسید.

مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان زنجان گفت: پیدا شدن 9 لاشه جدید در روز دوشنبه و پنج لاشه دیگر در شامگاه سه‌شنبه، رقم تلفات نشخوارکنندگان را از 74 به 83 راس کل و بز رساند.

امجد باقری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: سه گروه چهار نفره از سوی این اداره کل مشغول جستجوی گام به گام در دربند ده بهار برای یافتن لاشه‌های کل و بزهای تلف شده هستند.

وی با بیان این که منطقه لار در دربند ده بهار کانون اصلی تلفات معرفی شده است، یادآور شد: گروه‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان، لاشه‌های کل و بزهای تلف شده را بلافاصله پس از پیدا شدن به صورت اصولی و بهداشتی معدوم می‌کنند. بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در زنجان، 9 شهریور پس از پیدا شدن پنج لاشه کل و بز در دربند ده بهار منطقه شکارممنوع خرمنه سر مشاهده شد و با توجه به زیست نزدیک به 200 راس کل و بز در این منطقه، مهار سریع‌تر بیماری بسیار ضروری است. براساس آخرین سرشماری، حدود یکهزار راس کل و بز در منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر در شهرستان طارم زیست می‌کنند. طاعون نشخوارکنندگان امسال اوایل خرداد در منطقه هفتاد قله استان مرکزی مشاهده شد و بیش از 400 راس تلفات در این منطقه برجا گذاشت. سپس به منطقه خرمنه سر طارم در زنجان کشیده شد و طی روزهای گذشته نیز چند لاشه کل و بز مشکوک به بیماری طاعون نشخوارکنندگان در عرصه‌های طبیعی شهرستان طالقان مشاهده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر