jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۳۲۸۲۸   ۱۵ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۹

پایان هفته پایتخت با دو قتل همراه بود؛ در یکی از جنایت‌ها معتادی کشته شد و در قتل دوم قاتل به موادمخدر اعتیاد داشت.

ردپای اعتیاد در قتل‌های پایان هفته پایتخت

به گزارش جام‌جم، نخستین جنایت ساعت 14 چهارشنبه توسط ماموران پلیس به بازپرس جنایی اعلام شد. با حضور تیم جنایی در محل حادثه درطبقه سوم یک ساختمان پنج طبقه در خیابان چهارباغ پونک آنها با جسد غرق در خون پسر 36 ساله روبه‌رو شدند. جوانی نیز در حالی که مجروح شده بود در کنار جسد روی زمین افتاده بود که سریع به بیمارستان منتقل شد.

در ادامه تحقیقات مرد صاحبخانه مدعی شد پسر 26 ساله‌ام به ماده مخدر شیشه اعتیاد دارد. صبح با کمپ ترک اعتیاد در محمدشهر کرج تماس گرفتم تا او را به کمپ ببرند. حوالی ظهر سه نفر برای بردن حمید به کمپ آمدند که او متوجه ماجرا شد و با چاقو ابتدا ضربه‌ای به یکی از آنها زد که او روی زمین افتاد. بعد از آن هم ضربه‌ای دیگر از پشت به دیگر کارمند کمپ زد. در ادامه تحقیق از دیگر کارمند کمپ آغاز شد. پسر 30 ساله به بازپرس جنایی گفت: من و دو برادر دیگرم در کمپ ترک اعتیاد کار می‌کنیم. امروز برای بردن پسر معتاد به خانه آنها آمدیم اما او پس از قتل برادر بزرگم و مجروح کردن برادر کوچکم فرار کرد. تیمی از کارآگاهان جنایی تحقیقاتشان را به دستور بازپرس احمد بستان زاده برای دستگیری قاتل آغاز کردند.

قتل پسر معتاد با شلیک گلوله

دومین جنایت ساعت 19 و 30 دقیقه جمعه در بلوار سیمون بولیوار تهران رخ داد. در این جنایت پدر 61 ساله با شلیک گلوله پسر 34 ساله‌اش را به قتل رساند. مرد معلول روز گذشته پس از انتقال به دادسرای جنایی در باره جنایت گفت:پسرم مجتبی از 15سال قبل به ماده مخدر کراک و شیشه اعتیاد پیدا کرد. من از سال 74 به خاطر بیماری ام اس ویلچرنشین شدم. اما حواسم به او بود.ده بار برای ترک او را به کمپ ترک اعتیاد بردیم، اما فایده نداشت. مجتبی جمعه شب به مادرش زنگ زد و تهدید کرد الان می‌آیم و پدرم را می‌کشم. من هم مدتی پیش کلتی را در وسایلش دیدم و آن را در کمد مخفی کردم. سلاح را از کمد برداشتم و زیر بالش گذاشتم. ساعتی بعد او زنگ طبقه بالا را زد و مادرش در را روی او باز کرد. وقتی او جلو در بود به او اخطار دادم بالا نیاید اما او قصد داشت به سمتم بیابد.من هم از ترس یک تیر شلیک کردم که به چشم او اصابت کرد. با اعترافات محمد به قتل پسرش، او با دستور سعید احمد بیگی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی بازداشت شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۵
لایك
۰
۰
حقی
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
سهیل جان دولت امید وتدبیر واسه جوونای سالم كاری نمیكنه كه انها واسه خلا هاشون به اعتیاد رونیارن, منظورم ازبین بردن فقرو بیكاری وداشتن زندگی بانشاط ,حالا میخوای خانه معتادین درست كنه؟! درضمن همه میدونن كار كار انگلیسیاس ,اونها سعی دارند تامنابع و ذخایر طبیعیش رو به غارت ببرند جوانای ایرانی را به انحطاط میكشونن به نظر من كه تا الان موفق شدند ,,,
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر