jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۳۲۲۵۰   ۱۳ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابربانک خودداری کنید

هشدارهای پلیس درباره استفاده از دستگاه های خودپرداز

۱

اگر قرار است وجهی را دریافت کنیم ارائه شماره کارت و یا شماره حساب به فرد واریز کننده پول کفایت می کند و نیازی به ارائه دیگر اطلاعات مهم نظیر رمز اول و دوم، تاریخ انقضاء و...، نیست.

هشدارهای پلیس درباره استفاده از دستگاه های خودپرداز

به گزارش مهر، اطلاعاتی چون رمز اول و دوم کارت، CVV۲، تاریخ انقضاء و ... مخصوص برداشت از حساب و یا خرید اینترنتی است که در ادامه و در ذیل، به نکاتی مهم در این رابطه اشاره می شود:

- جهت واریز وجه به حساب شما احتیاجی به مراجعه به دستگاه ATM نیست متاسفانه در مواردی به فرد مالباخته اعلام می شود برنده قرعه کشی شده، وی را با بهانه های مختلف پای دستگاه ATM کشانده و اهداف خود را عملی می کنند.

- جهت اطمینان از واریز شدن وجه به حساب خود از گزینه نمایش و یا چاپ موجودی استفاده شود و نیازی به ورود به بخش انتقال نیست بنابراین اگر شخصی ما را ترغیب به وارد شدن به بخش انتقال کرد احتمالاً او کلاهبردار است پس دقت داشته باشید.

- از کارت بانکی خود جهت انجام مبادلات با حجم بالا استفاده نکنید و از اتصال حساب هایی با گردش مالی بالا به کارت بانکی خود پرهیز کنید.

- از در اختیار قرار دادن کارت عابربانک خود به افراد غیر پرهیز شود و در صورت مفقودی کارت بانکی نسبت به اعلام بموقع و در کمترین زمان ممکن به بانک صادر کننده کارت اقدام شود، می توان از طریق اینترنت بانک یا تلفن بانک نیز این کار را انجام داد تا از سوء استفاده های احتمالی پیشگیری صورت پذیرد، تقاضای افراد غیر جهت انجام امور بانکی توسط کارت عابر خود را رد کنید.

- بهتر است هنگامی که جهت انجام امور بانکی جلوی دستگاه ATM قرار دارید به گونه ای بایستید و یا دست خود را مانع قرار دهید تا افراد پشت سر شما رمز وارده توسط شما را نبینند.

- از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابربانک خود جداً خودداری کنید تا در صورت مفقودی و یا ربوده شدن کارت با حساب خالی خود مواجه نشوید.

- زبان انگلیسی دستگاه خودپرداز مخصوص کسانی است که به زبان فارسی آشنایی ندارند پس هرگاه شخصی از شما خواست زبان دستگاه را تغییر دهید، ممکن است هدفی خاص را دنبال کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
من فرهنگی بازنشسته ام رفتم پای دستگاه نصف حقوقم را به حسابی از بانك انصار انتقال دادند و به ریشم خندیدن .... به خدا سپردم .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها