jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۳۲۱۹۶   ۱۲ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۵

وزارت کشور سعودی به پیوستن شماری از زنان عربستانی به تروریست های داعش اذعان کرد.

نخستین آمار عربستان از زنان سعودی داعش

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، درحالی که ائتلاف مخالفان سوری از هلاکت دو تروریست سعودی و یک تروریست تونسی به دست افراد مسلح این گروه در مرز با ترکیه خبر داد، منصور ترکی سخنگوی وزارت کشور عربستان تاکید کرد که شمار زنان سعودی که از سال 2011 تا کنون به گروهک تروریستی داعش در سوریه پیوسته اند به 46 نفر می رسد که برخی از این زنان کودکانشان را نیز با خود برده اند.

به نوشته روزنامه الحیات، از زمان پیدایش داعش در عربستان سعودی و حمله تروریستی به مسجدی در شهرک "الدالوه" در منطقه الشرقیه در نوامبر گذشته، تا کنون، 1677 فرد متهم به رابطه با گروهک تروریستی داعش در عربستان دستگیر و مجازات شده است که از این تعداد، 1375 نفر سعودی و 302 نفر خارجی ساکن عربستان بوده اند.

بر اساس این گزارش عملیات تروریستی داعش در عربستان تا کنون 58 قربانی داشته است که 20 نفر آنها از نیروهای امنیتی بوده اند.

شواهد و قرائن موجود بیانگر آن است که آخرین زنان سعودی اواخر ماه ژولای 2015 به تروریست های داعش در سوریه پیوستند و پس ملحق شدن به تروریست ها از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی تویتر اعلام کردند که به زودی عملیات انتحاری انجام خواهند داد.

یکی از این زنان، زن 40 ساله سعودی از استان ساجر در 270 کیلومتری شمال غرب ریاض بود که چند روز قبل از ماه مبارک رمضان گذشته، پس از بازگشت از سفر خانوادگی به مکه، به طور ناگهانی ناپدید شد و مدتی بعد با ارسال نامه برای مادرش اعلام کرد که به عناصر داعش در سوریه پیوسته است.

این درحالی است که حکایت پیوستن شمار زیادی از زنان سعودی به همسران داعشی شان در سوریه از سال 2011 تاکنون فاش نشده و تنها برخی از این زنان ترجیح داده اند تا پیوستن خود را به تروریست های داعش در سوریه را علنی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها