jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۸۳۰۰۴۵ ۰۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۸:۳۴

نتایج مطالعات نشان می دهد بالا بودن چربی های خون خطر ابتلا به سرطان پروستات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بالا بودن چربی خون و خطر ابتلا به سرطان پروستات

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس تحقیقاتی که بر روی هزار بیمار انجام شد مشخص گردید سطح بالای کلسترول و تری گلیسرید خون خطر ابتلا و عود سرطان پروستات را افزایش می دهد. این مطالعه در دانشگاه Duke در کارولینای شمالی بر روی هزار نفر از بیمارانی که مبتلا به سرطان پروستات بودند انجام گرفت. برای انجام این مطالعه اطلاعات و مقادیر چربی های خون بیماران جمع آوری شد. در ادامه ارتباط بین کلسترول و تری گلیسرید بالا با افزایش خطر ابتلا یا عود سرطان پروستات مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج نشان داد بالا بودن چربی های خون خطر ابتلا به سرطان پروستات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین بالا بودن این مقادیر خطر عود سرطان را در بیمارانی که مراحل بهبودی را طی می کنند افزایش می دهد. نکته مهم این مطالعه این بود که محدود کردن دریافت چربی و تنظیم چربی های خون برای بیمارانی که عمل جراحی سرطان پروستات انجام داده اند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یک عامل خطرزای مهم در سرطان پروستات سن است. بیش از 70 درصد از مردان که سرطان در آنها مشخص شده است، بیش از 65 سال سن دارند. به‌نظر می‌رسد عوامل ژنتیکی، به‌ویژه در خانواده‌هایی که تشخیص سرطان در آنها، در سن پایین‌تر از 60 سالگی بوده است، در پیشرفت سرطان پروستات نقش داشته باشد. خطر سرطان با افزایش شمار خویشاوندان نزدیک مبتلا به سرطان، افزایش می‌یابد. بنابر برخی شواهد عوامل غذایی خطر سرطان پروستات را افزایش یا کاهش می‌دهد.

سرطان پروستات،‌ اغلب در مراحل اولیه هیچ علامتی را نشان نمی‌دهد. وقتی ‌که علائم بروز می‌یابد، بعید نیست بیماری به خارج از پروستات انتشار یافته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش