jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۸۶۹۶   ۰۲ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به عدم تمکین صنایع لبنی به قیمت 1440 تومانی خرید شیر از دامداران، گفت: اگر صنایع لبنی با دامداران همکاری نکنند، شیرخام در جایی غیر از کارخانه‌های لبنی عرضه می‌شود.

حسن رکنی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص این‌که چرا صنایع لبنی در خرید این محصول از دامدار به نرخ‌های مصوب دولت توجهی ندارند، اظهار کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این زمینه با صنایع لبنی در حال رایزنی است و امیدواریم صنایع لبنی، مجموعه دامداران را به عنوان حلقه‌ای از تولید در کنار خود ببینند تا نفع تولید‌کنندگان و کارخانه‌ها توامان در این زمینه دیده شوند.

وی تصریح کرد: به اندازه‌ای که همکاری کارخانه‌های لبنی در این زمینه کمتر شود عرضه شیرخام به سمتی غیر از کانال‌های رسمی کارخانه‌های لبنی سوق پیدا می‌کند، که البته مدنظر وزارت جهادکشاورزی نیست؛ زیرا باید از ظرفیت و تنوع تولیدی موجود در صنایع تبدیلی تولید محصولات و فرآورده‌های لبنی، استفاده کرد و نیاز داخل و صادرات را تامین کرد.

معاون امور دام وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: باید در بازار مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ شرایط پایداری برای استمرار تولید به‌وجود آید که تولید‌کننده و مصرف‌کننده در آن منتفع شوند. در حالی که طی یک سال گذشته در بازار این محصولات بویژه تخم‌مرغ شرایط مناسبی را برای تولید‌کننده نداشته‌ایم و هر زمان که با 10 تا 15 درصد افزایش قیمت تخم‌مرغ مواجه می‌شدیم مصرف‌کننده تصور می‌کرد با قیمت‌های غیرمنطقی مواجه شده است. در حالی که تخم‌مرغ طی این بازه زمانی هیچ‌گاه به قیمت منطقی خود نرسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر