jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۸۵۵۰   ۰۱ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۱

یک گروه از زنان ایزدی عراق برای انتقام از تروریست های داعش در گردانی موسوم به " دختران خورشید " سازماندهی و به صفوف نبرد علیه داعش اعزام شده اند.

"دختران خورشید " از داعش انتقام می گیرند

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از روزنامه بلژیکی (7 در 7) گردان "دختران خورشید" شامل زنان ایزدی در شمال عراق است برای انتقام از داعش به خاطر انتقام ازجنایت داعش در مناطق کردنشین و مسیحی نشین تشکیل شده است.

این روزنامه افزود، این گردان با موافقت "مسعود بارزانی" رییس اقلیم کردستان عراق سازماندهی شده و شامل بیش از 123 زن در دوره سنی 17 تا 30 سال است.

علت نامیدن این گروه آن است که ایزدی ها معتقدند خورشید آنان را از خطر دور می کند و برایشان مقدس است.

"جان فارس" دختر 17 ساله از اعضای گردان که برای نیفتادن به دست تروریست های داعش به کوههای سنجار گریخته است ،می گوید: وقتی به پدرم گفتم به این گردان می پیوندم بسیار خوشحال شد و تمام خانواده ها پیوستن دخترانشان به این واحد برای نبرد در کنار نیروهای پیشمرگه را پذیرفته اند.

زنان عضو این گروه بسیار جسور بوده، با رشادت می جنگند و دارای حس انتقام گیری هستند، چون می دانند اگر به دست داعش که به بدرفتاری، به برده گرفتن زنان ایزدی و سوء استفاده جنسی از آنان معروفند، بیفتند چه سرنوشتی در انتظارشان است.

لذا شعار آنان این است: آنان به ما تجاوز می کنند و ما آنان را می کشیم.

"هادیه حسن" دیگر جنگجوی گردان دختران خورشید گفت، تروریست های داعش می جنگند و قتل می کنند؛ ولی چرا چنین رفتاری با زنان و کودکان دارند، آیا ذره ای احساسات انسانی ندارند؟.

روزنامه افزود، اعضای گردان دختران خورشید تروریست های داعش را به تمسخر گرفته و می گویند آنان از اندیشه مردن به دست یک زن بسیار دلهره دارند و معتقدند چنین موضعی آنان را از ثواب جهاد که امیدوارند در آخرت به آن برسند، محروم خواهد نمود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ش
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
دنیا باید عبرت بگیرد از این زنان باشرف ایا قدرتهای جهانی بیدار خواهند شد یا نه ایا وقت نابودی داعش بدست خدا نرسیده
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر