jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۲۸۴۰۷   ۰۱ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۹:۴۶

کارشناسان در یک تحقیق منحصر بفرد روشی جالب برای افزایش قدرت ذهنی افراد کشف کرده‌اند.

از درخت بالا بروید تا ذهنتان قوی شود!

بالا رفتن از درختان یک شیوه جالب برای افزایش قدرت ذهنی، افزایش توان حافظه و تمرین تعادل است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان به افرادی که می‌خواهند توان ذهنی خود را بالا ببرند توصیه می‌کنند در کنار انجام کارهایی چون حل جدول کلمات متقاطع و یا جدول سودوکو، کارکردن با انواع نرم‌افزارها بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، حفظ شماره تلفن و یا انجام بازی شطرنج بالا رفتن از درختان را تمرین کنند.

تنها بالا رفتن از درختان و حفظ تعادل در سطوح ناهموار و ناپایدار می‌تواند سبب افزایش قدرت مغزی شود.
این تحقیق توسط پژوهشگران فلوریدایی صورت گرفته است.

به گزارش فرهنگ نیوز،‌ کارشناسان این نتایج را با اندازه گیری قدرت ذهنی و انجام تست آزمون حافظه قبل و بعد از بالا رفتن از درختان بین ۷۲ فرد داوطلب زن و مرد در رده سنی ۱۸ تا ۵۹ سال بدست آورده‌اند.

این افراد از درختان بالا رفته و یا بر روی یک طناب باریک به حفظ تعادل پرداخته‌اند.

با وجود مفید بودن بالا رفتن از درخت و یا حفظ تعادل در یک وضعیت ناپایدار پژوهشگران توصیه اکید می‌کنند افراد حتما از وسایل ایمنی، طناب و یا پشتیبانی توسط افراد استفاده کنند.

بالا رفتن از درخت سبب تقویت قوای مغزی از طریق هماهنگ سازی بین حرکت اندام‌های بدن ازجمله دست‌ها و پاها می‌شود.

کارشناسان انجام ورزش‌های پر تحرک را به افراد برای افزایش قدرت و توان مغزی در عوض انجام فعالیت های ذهنی بدون تحرک توصیه اکید می‌کند.

در حال حاضر مشکلات حافظه و زوال عقل یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که در ابعاد اجتماعی، بعد شخصیتی و سلامتی فرد اثر بسیار مخربی می‌گزارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها