jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۷۹۷۱   ۳۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با بیان این که نتایج بررسی برجام در این شورا با ارزیابی دقیق تمام شرایط اعلام می‌شود، اظهار کرد: زمان اعلام نتایج این بررسی‌ها به طور تقریبی همزمان با نتایج بررسی‌های طرف‌های خارجی و گروه 1+5 خواهد بود.

علی شمخانی در گفت‌وگو با ایرنا گفت: همکاری‌های تنگاتنگ بین شورای‌عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی تکمیل‌کننده بررسی برجام است تا نتایج سند ایستادگی ملت قهرمان ایران اعلام شود.

شمخانی با بیان این که توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 در شورای‌عالی امنیت‌ملی در دست بررسی دقیق است، افزود: این بررسی‌ها در ابعاد مختلف فنی، صنعتی، اقتصادی، بازرسی و شفافیت طی نشست‌های مختلف کارشناسی در حال انجام است.

شمخانی با تاکید بر این که نباید نگاه به برجام جناحی و سیاسی باشد، یادآور شد: در این حالت چه چپ و چه راست همه تضعیف می‌شوند و آن که در این میان سود خواهد برد، دشمنان و رقبای جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شمخانی در جلسه شورای دانشگاه تبریز افزود: بررسی‌های ما از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای مراحل پایانی را طی می‌کند و مردم هیچگونه نگرانی
نداشته باشند.

بررسی به دور از نگاه‌ های جناحی

وی در خصوص روند بررسی برجام در شورای‌عالی امنیت ملی گفت: ابعاد مختلف این سند در دو بخش عمومی و تخصصی با نگاهی واقع‌بینانه و دور از قضاوت‌های جناحی، در حال بررسی توسط متخصصان است و در صددیم جمع‌بندی‌های ما به تحکیم وحدت ملی و وفاق و ثبات در کشور کمک کند.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی گفت: بطن و متن برجام به گونه‌ای است که تامین‌کننده منافع ملی
جمهوری اسلامی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر