jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۲۷۲۸۴   ۲۸ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۱:۱۰

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: همانطور که ایشان فرمودند، هم در مذاکرات، هم در خود توافق و هم در بعد از توافق، همه راه‌های نفوذ دشمن به حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بسته شده است و بسته می ماند.

عراقچی: همه راه‌های نفوذ دشمن بسته خواهد ماند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدعباس عراقچی در حاشیه ششمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت (ع) در جمع خبرنگاران افزود: بیاناتی که مقام معظم رهبری دیروز در جمع علمای جهان اسلام و تشیع داشتند، کاملاً‌ گویا و روشن بود.


وی گفت: نفس مذاکرات هسته ای در حقیقت نشان‌دهنده مبارزه مستمر با استکبار جهانی و زیاده‌طلبی‌ها و زورگویی‌های کشورهای غربی بود که می خواستند جمهوری اسلامی ایران را از حقوق هسته ای خود محروم کنند.


عراقچی افزود: نتیجه نبرد 12 ساله در حقیقت این شد که حقوق مردم ایران و برنامه هسته ای ایران تثبیت شده و اراده مردم ایران به کرسی نشسته است.


عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: آنها می خواستند ما را از غنی سازی محروم کنند اما در نهایت این مردم ایران بودند که با غنی سازی از مذاکرات بیرون آمدند.


وی افزود: فکر می کنم خود مذاکرات در حقیقت برای بستن راه‌های نفوذ غربی‌ها و جلوگیری از زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌های آنها بوده که به نتیجه نشسته است و ان‌شاء‌الله در ادامه مسیر هم همینطور خواهد بود.


عراقچی گفت: این توافق و مذاکرات نتیجه توانمندی‌های مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است و ان‌شاءالله این توانمندی‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و روز به روز قوی‌تر خواهد شد.


وی افزود: من مطمئنم با استفاده از فرصت‌هایی که توافق ایجاد می‌کند، جمهوری اسلامی ایران هر چه مقتدرتر در منطقه و در سطح بین‌الملل ظاهر خواهد شد و این صرف نظر از آن است که این توافق در نهایت به تصویب در مراحل قانونی برسد یا نرسد.


مذاکره کننده ارشد تیم هسته ای کشورمان گفت: فکر می کنم نفس اینکه شش کشور بظاهر قدرتمند دنیا مجبور شدند در مقابل جمهوری اسلامی ایران به خط شوند و بیایند در مقابل نمایندگان این مردم بنشینند و به دنبال یک راه حل مذاکراتی باشند و همه تهدیدها و تحریم‌هایشان را کنار بگذارند، این خود نشان‌دهنده عزت مردم ایران و توانمندی‌های مردمی ایران است و به همین ترتیب هم ادامه پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها