jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۲۷۲۱۶   ۲۸ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس اداره کارشناسی تجهیزات پزشکی اداره‌کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: دستگاه‌های لاغری موجود در بازار از جمله انواع مختلف کمربندهای لاغری مورد تائید این سازمان نیست و مجوزی برای این تجهیزات صادر نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا سلیمانی افزود: نظارت‌های جدی در زمینه تجهیزات پزشکی وارداتی اعمال می‌شود. برخی دستگاه‌های لاغری با توجه به داشتن تائیدیه‌های بین‌المللی، از اداره تجهیزات پزشکی مجوز دارند، اما باید زیر نظر پزشک استفاده شود و تبلیغات آنها نیز باید در حیطه کاربردی که سازنده اعلام کرده، باشد.

سلیمانی ادامه داد: مشاهده شده گاهی روی برخی تجهیزات لاغری عبارت «قابل توجه افراد چاق؛ در یک جلسه به سایز دلخواه برسید» درج شده، در صورتی که مجوزی که برای این وسیله داده شده این است که سازنده ادعا دارد بعد از 21 روز درمان، تفاوت محسوسی را در سایز دارد، ضمن آن‌که معمولا این تجهیزات یک وسیله مکمل است و بدون ورزش و رژیم تاثیری ندارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: تبلیغات فروشندگان و سازندگان این نوع تجهیزات، باید صحیح و با توجه به کاربرد دستگاه‌ها صورت گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر