jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۲۶۶۸۷   ۲۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۵

وزیر خارجه ایران با تأکید بر تلاش ایران برای اتخاذ اقداماتی در زمینه گسترش همکاری با روسیه، گفت: اجرای توافق جامع اهمیت ویژه‌ای در زمینه گسترش همکاری‌های دو کشور دارد.

ظریف: توافق هسته‌ای تأثیر عمیقی بر روابط ایران و روسیه خواهد داشت

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سرگئی لاوروف، همتای روسی خود،‌ گفت: اجرای توافق جامع هسته‌ای ایران تأثیر عمیقی بر گسترش روابط روسیه و ایران در زمینه‌های مختلف مثل گسترش روابط نظامی خواهد داشت.

ظریف در جریان این دیدار خطاب به وزیر امور خارجه روسیه، گفت: جمهوری اسلامی ایران رابطه با روسیه را بسیار مهم می‌داند و آمادگی دارد تا همه اقدامات ضروری را برای گسترش همکاری با روسیه انجام دهد.

به گفته ظریف، این توافق اهمیت ویژه‌ای در گسترش روابط دو طرف مثل همکاری در زمینه‌های دفاعی خواهد داشت.

هم‌چنین به گفته ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه‌، قرار است ظریف و لاوروف در زمینه همکاری در مورد مسائلی مثل مقابله با تروریسم، جلوگیری از گسترش قاچاق مواد مخدر و هم‌چنین گسترش روابط اقتصادی دوطرف با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

بنا بر توافقی که در 23 تیرماه میان ایران و کشورهای گروه 1+5 به دست آمد ایران آمادگی خود را برای محدود کردن برنامه هسته‌ای خود در ازای برداشتن تحریم‌های غرب و سازمان ملل اعلام کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر