Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۲۶۶۶۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۰

وزیر امور خارجه ایران گفت: توافق هسته ای ایران و 1 + 5 که در وین حاصل شد، موجب گشایش فصل جدیدی از میان مسکو و تهران خواهد شد.

فصل جدید روابط روسیه و ایران و مذاکره برای تحویل اس 300

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از ایتارتاس ، محمدجواد ظریف افزود: این توافق ها تاثیر مطلوبی بر همکاری بین دو کشور در همه زمینه ها، به ویژه بخش اقتصادی و دفاعی خواهد گذاشت.

محمدجواد ظریف صبح امروز به منظور دیدار با مقامات روسی وارد مسکو شد.

احتمال مذاکره درباره تحویل سامانه اس 300

ایگور مورگولوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد : سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و جواد ظریف همتای ایرانی وی در جریان مذاکرات امروز خود در مسکو احتمالا درباره تحویل سامانه های دفاع موشکی اس - 300 روسیه گفتگو می کنند.

وی در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا موضوع سامانه های دفاع موشکی اس- 300 در نشست وزیران امور خارجه روسیه و ایران مطرح خواهد شد گفت: در این نشست درباره همه موضوعات بحث و تبادل نظر خواهد شد.

روسیه و ایران ابتدا قراردادی برای تحویل سامانه های دفاع موشکی اس -300 در سال 2007 امضا کردند اما اجرای این قرارداد از سوی مسکو به دنبال تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه تهران بر سر فعالیت های هسته ای ایران متوقف شد.

مسکو آوریل گذشته مدت زمان کوتاهی پس از توافق هسته ای ایران با مذاکره کنندگان بین المللی گروه پنج به علاوه یک ، ممنوعیت تحویل سامانه های دفاع موشکی اس -300 به ایران را لغو کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر