jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۸۲۵۵۵۵   ۲۲ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۱

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات اخیر اوباما:

رئیس جمهور آمریکا واقعیت جامعه ایران را نادیده گرفته است

سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص مصاحبه اخیر رئیس جمهور امریکا گفت: رئیس جمهور آمریکا روندهای اصیل و واقعیت‌های قریب چهار دهه اخیر جامعه ایران را نادیده گرفته است.

رئیس جمهور آمریکا واقعیت جامعه ایران را نادیده گرفته است

سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص مصاحبه اخیر رئیس جمهور امریکا و اظهارات وی درباره تغییر در سیاست و گذار در ایران، ضمن تکراری خواندن آن گفت: باراک اوباما روندهای اصیل و واقعیت‌های قریب چهار دهه اخیر جامعه ایران را نادیده گرفته است.

مرضیه افخم افزود: اقتدار و جایگاه ایران نه‌ تنها متکی بر فرهنگ و تمدن کهن ایرانی و اسلامی است، بلکه ایستادگی مردم ایران مقابل سلطه‌ طلبی و تهدید و حمایت اصولی از ملت‌ های مظلوم از علل مهم آن است.

وی همچنین با رد ادعای انزوای ایران گفت: از دیدگاه ما و بسیاری از ملت‌های آزاد جهان، این رژیم صهیونیستی و حامیان آن هستند که در جامعه بین‌المللی منزوی و مطرودند و آنچه نیازمند تغییر و تحول است سیاست و نظام اداره ایالات متحده آمریکا و رویکرد آن به ملت‌های مستقل است.

به گزارش مهر، سخنگوی وزارت خارجه اظهار کرد: آمریکا مدت‌هاست با فاصله گرفتن از منافع واقعی مردم آمریکا، بانی و حامی جنگ‌ افروزی، نا امنی و بی‌ ثباتی در منطقه ما بوده است.

وی افزود: حمایت همه‌ جانبه از رژیمی که متهم به نقض فاحش حقوق فلسطینیان و جنایات جنگی است و کشتار کودکان بی‌دفاع فلسطینی که از تلخ‌ترین خاطرات ملت‌های منطقه است، از معدود مواردی است که به نزول اعتبار و نفوذ آمریکا در این منطقه انجامیده و بی‌تفاوتی این کشور در قبال ریشه‌های بی‌اعتباری تدریجی خود موضوع بحث و بررسی اندیشمندان جامعه آمریکاست.

افخم افزود: اگر مقامات آمریکایی در میزان اعتبار و وجهه خود نزد ملت‌های جهان به‌ویژه در جهان اسلام درنگی واقع‌بینانه داشته باشند، از فرصت‌های نادر موجود برای بازنگری در چندین دهه سیاست اشتباه بر پایه جنگ‌افروزی و حمایت از تروریسم استفاده می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها