ظریف درهمایش بحران‌های ژئوپلتیک جهان اسلام :

حزب الله لبنان عامل امنیت‌ساز در جهان اسلام است

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نتایج و دستاوردهای رخدادهایی مانند توافق هسته ای را برای لبنان و منطقه مثبت و ازنده توصیف کرد.
کد خبر: ۸۲۵۱۹۹
ظریف: مقاومت موجب عزت لبنان و منطقه است

به گزارش ایرنا ، سیدحسن نصرالله در این دیدار که شامگاه سه شنبه و با حضور اعضای هیات ایرانی و محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان برگزار شد، با ارزیابی نتایج توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5، این دستاورد دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران را به ظریف تبریک گفت.

وی با اشاره به تلاش های مقاومت و حزب الله برای رفع مخاطرات آسیب رسان بر مردم منطقه خاطرنشان کرد: مقاومت درصدد صیانت از لبنان و منطقه در برابر خطرهای دشمنان اصلی بوده که به دنبال متلاشی ساختن همبستگی، امنیت و زیرساخت های حیات بشری و همزیستی مسالمت آمیز می باشند.

مقاومت موجب عزت لبنان و منطقه است

ظریف نیز با اشاره به نتایج توافق هسته ای اظهار داشت: توافق هسته ای آثار مثبتی بر تحولات منطقه خواهد گذاشت و با گفت وگو و دیپلماسی می توان مشکلات جاری کشورهای منطقه را که ناشی از سیاست های تفرقه افکنانه رژیم صهیونیستی و رویکردهای افراطی گروه های تروریستی حل کرد و منطقه را به سوی امنیت ، آرامش و وحدت تمامی طیف های سیاسی رهنمون ساخت.

وزیر امور خارجه ایران با تبیین نقش سازنده مقاومت و تعایش ادیان و مذاهب در برقراری صلح و توسعه تصریح کرد: مقاومت موجب عزت لبنان و منطقه بوده و همزیستی و موجب تعایشی قابل احترام بین تمامی قشرها و طوایف لبنانی است.

وی تاکید کرد: امیدواریم در مرحله جدید با افزایش رایزنی ها و گفت وگوها بتوان راه های برون رفت از مشکلات جاری لبنان و منطقه را با خرد جمعی، منطق و همکاری هرچه بیشتر محقق ساخت.
ظریف عصر سه شنبه در راس هیاتی و در اولین ایستگاه از دور دوم سفرهای منطقه ای خود بعداز توافق هسته ای با گروه 1+5 برای دیدار و گفت وگو با مقامات رسمی و حزبی لبنان وارد بیروت پایتخت این کشور شد.

وی بعداز ورود در پاویون فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت با خبرنگاران گفت وگو و ساعتی بعد در کاخ نخست وزیری لبنان با تمام سلام نخست وزیر این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
وزیر امور خارجه ایران صبح امروز چهارشنبه نیز از سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان استقبال و با وی گفت وگو کرد.

گفت وگو با نبیه بری رییس مجلس، جبران باسیل وزیر امور خارجه ، دیدار با مسئولان گروه های فلسطینی مقیم لبنان و کنفرانس خبری از دیگر برنامه های اعلام شده دومین سفر ظریف وزیر امور خارجه دولت یازدهم ایران به لبنان اعلام شده است.

ظریف دهه سوم دی ماه سال 1392 نیز به عنوان وزیر امور خارجه دولت یازدهم به لبنان سفر کرده است.

وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار است امروز چهارشنبه در پایان سفر به لبنان، بیروت را به مقصد دمشق برای گفت وگو با مقامات ارشد سوری ترک کند.

وی قرار بود قبل از بیروت عازم ترکیه شود که این سفر به زمانی دیگر موکول شد.

سفر به پاکستان، هند و روسیه از جمله برنامه های کاری چند روز آینده دکتر ظریف اعلام شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها