jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۲۳۹۰۰ ۱۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۲۰:۱۴

درگیری دو پسر دستفروش بر سر دختر جوان با قتل پایان یافت.

درگیری مرگبار دو دستفروش بر سر دختر جوان

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، در تاریخ 13 مردادماه سال جاری وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت در بزرگراه ایرانپارس – خیابان شقایق به کلانتری 138 جنت آباد اعلام شد .

با حضور مأمورین کلانتری در محل اعلامی مشخص شد که جوانی 30 ساله بنام "مصطفی . ح" بر اثر اصابت ضربه جسم نوک تیز به ناحیه چپ سینه به قتل رسیده و قاتل نیز از محل ارتکاب جنایت متواری شده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل جنایت ، ضمن شناسایی هویت قاتل بنام "پوریا . ن" ( 23 ساله ) به تحقیق از شاهدان صحنه جنایت پرداختند ؛ محل جنایت ، مکان کسب و کار تعدادی از دست فروشانی است که هر روز اقدام به ایجاد بساط کرده و درگیری نیز میان دو تن از غرفه داران بنام های پوریا و مصطفی آغاز و طی آن مصطفی توسط پوریا به قتل رسیده است .

یکی از غرفه داران در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " اینجانب یکی از غرفه داران بازار هستم ؛ حدود ساعت 15:00 شنیدم که در پایین غرفه و در کنار خیابان صدای داد و بیدا می آید . به سمت پیاده رو رفتم ؛ دیدم که یکی از غرفه داران بنام پوریا با یکی دیگر از غرفه داران بنام مصطفی درگیر شده ؛ زمانیکه به سمت آنها رفتم ، پوریا را دیدم که در حالیکه یک قبضه چاقو به دست داشت ، در حال فرار است و مصطفی نیز بر روی زمین افتاده و خون زیادی از وی رفته که بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفتیم " .

کارآگاهان اداره دهم ضمن شناسایی مخفیگاه متهم در خیابان شهید ستاری – بلوار فردوس غرب ، در ساعت 12:00 روز 14 مرداد اقدام به دستگیری پوریا و انتقال وی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ کردند .

در شرایطی که گمان می شد که انگیزه ارتکاب جنایت ، اختلاف بر محل ایجاد بساط دست فروشی بوده ، متهم در اعترافات خود و در خصوص انگیزه جنایت عنوان داشت : من و مصطفی از حدود دو سال پیش با یکدیگر دوست بودیم ؛ در طی این مدت من به یکی از خانم های غرفه دار بنام مریم علاقه مند شدم و این خانم نیز در امور غرفه داری به من کمک می کرد . چند روز قبل از درگیری من به صحبت کردن مریم با مصطفی اعتراض کردم و از مریم خواستم که ارتباط خودش را با مصطفی قطع کند اما مریم عنوان داشت : هرچه باشد مصطفی از توی روانی و دیوانه بهتر است و همین موضوع باعث شد تا نسبت به مصطفی کینه به دل بگیرم .

اعتراف متهم

متهم در خصوص روز حادثه نیز به کارآگاهان گفت : حوالی ساعت 14 مریم با من تماس گرفت که چرا در غرفه نیستم که عنوان کردم که در مسیر آمدن به بازار روز هستم ؛ پشت تلفن از او پرسیدم که او کجاست که عنوان کرد در غرفه مصطفی نشسته است . پس از شنیدن این خبر ، بسیار عصبانی شدم ؛ زمانیکه به بازار روز رسیدم ، مریم از داخل بازار رفته بود . به سمت غرفه مصطفی رفتم و دیدم که او در حال خالی کردن بسته های پوشاک است ؛ بدون هیچ مقدمه ای با چاقویی که همراه داشتم ، ضربه ای به سمت او پرتاب کرده و چاقو را به سینه اش فرو کردم و به سرعت از محل متواری شدم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ساعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
همیشه یك زن دو یا سه زندگی وبه باد میده
۰
۰
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۲
یه زن كه از هیچ چیزش خبر نداری مگه چقدر ارزش داره؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر